Темы статей
Выбрать темы

Об’єднаний звіт: звільнений працівник без доходу

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Май, 2023/№ 10
Печать
Ситуації, за яких звільненому працівнику немає жодних нарахувань у місяці звільнення, не такі поширені, проте все ж є. Більшість питань, які при цьому виникають, стосуються заповнення Об’єднаного звіту. Розберемося з ними у статті.

Ситуації, за яких можливе звільнення без нарахувань доходу

При звільненні працівника ст. 116 КЗпП зобов’язує роботодавця повністю виплатити всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації у день звільнення. Зокрема, це зарплата, нараховані лікарняні (як за перші 5 днів, так і ті, що на момент звільнення профінансовані ПФУ), компенсація за невикористані дні відпусток (щорічних, соціальних на дітей), вихідна допомога (за необхідністю) тощо.

І навіть якщо працівник у день звільнення фактично не працює, а звільняється перебуваючи, наприклад, у довготривалій відпустці без збереження зарплати, то, ймовірно, на день звільнення він буде мати дні невикористаних щорічних відпусток. І роботодавець має йому нарахувати і виплатити компенсацію за ці дні.

Проте інколи звільнення відбувається взагалі без нарахування доходів у місяці, в якому працівник бажає звільнитися. Звільненню без нарахувань можуть передувати періоди перебування працівника у відпустках, які не зараховуються до відпускного стажу, або звільнення під час призупинення дії трудового договору, в останній день якого працівник бажає звільнитися. Також без нарахувань може бути звільнення у відпустці для догляду за дитиною до 3, 6, 16, 18 років. За умови, що працівник використав усі щорічні відпустки перед довготривалою відсутністю із зазначених причин. А також у нього немає додаткових соцвідпусток на дітей.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше