Темы статей
Выбрать темы

Квартальна премія у розрахунку середньої зарплати

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Май, 2023/№ 10
Печать
При розрахунку відпускних премії враховують за окремими правилами. Сьогодні розберемо особливості для квартальних премій, які виплачувалися не регулярно. Як у такому випадку правильно врахувати квартальну премію у розрахунку відпускних, розглянемо у статті.

Премія виробничого характеру

Виробнича премія — це винагорода за досягнення кращих результатів праці, які пов’язані з виробничим процесом. Умови, періодичність та розміри надання виробничих премій протягом року встановлюються відповідним внутрішнім нормативним актом роботодавця, наприклад Положенням про преміювання або Положенням про оплату праці. Також багато хто з роботодавців зазначає у внутрішніх документах, що виплата премії залежить від фінансових можливостей підприємства. Тобто якщо коштів на її виплату немає, то роботодавець обґрунтовано приймає рішення про її невиплату.

При цьому невиплата премії за якийсь проміжок часу у зв’язку із відсутністю фінансових можливостей не перекваліфіковує її у разову.

Відповідно до п.п. 2.2.2 Інструкції № 5* виробничі премії систематичного характеру (у тому числі за вислугу років) незалежно від джерел фінансування належать до фонду додаткової зарплати.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Так, премія може бути щомісячною, за підсумками роботи кварталу, півріччя. У цій статті у центрі уваги премія за підсумками роботи за квартал (квартальна премія). Тому далі піде мова саме про неї.

Квартальна премія, як правило, надається або в останньому місяці кварталу, або в першому наступному місяці після кварталу, за підсумками якого вона виплачується.

Після 24.02.2022 багато роботодавців заморозили виплати премій у зв’язку із скрутним фінансовим становищем підприємств. Але наразі виробничі потужності відновлюються і повертається виплата премій.

Отже, у ситуація, при якій квартальні премії деякий час не нараховувались, а потім знову почали виплачуватися працівникам, не робить такі премії разовими. І вони так само беруть участь у розрахунку середніх виплат, зокрема й відпускних.

У наступному розділі розглянемо, як квартальну премію враховувати при обчисленні відпускних.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше