Теми статей
Обрати теми

Квартальна премія у розрахунку середньої зарплати

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Травень, 2023/№ 10
Друк
При розрахунку відпускних премії враховують за окремими правилами. Сьогодні розберемо особливості для квартальних премій, які виплачувалися не регулярно. Як у такому випадку правильно врахувати квартальну премію у розрахунку відпускних, розглянемо у статті.

Премія виробничого характеру

Виробнича премія — це винагорода за досягнення кращих результатів праці, які пов’язані з виробничим процесом. Умови, періодичність та розміри надання виробничих премій протягом року встановлюються відповідним внутрішнім нормативним актом роботодавця, наприклад Положенням про преміювання або Положенням про оплату праці. Також багато хто з роботодавців зазначає у внутрішніх документах, що виплата премії залежить від фінансових можливостей підприємства. Тобто якщо коштів на її виплату немає, то роботодавець обґрунтовано приймає рішення про її невиплату.

При цьому невиплата премії за якийсь проміжок часу у зв’язку із відсутністю фінансових можливостей не перекваліфіковує її у разову.

Відповідно до п.п. 2.2.2 Інструкції № 5* виробничі премії систематичного характеру (у тому числі за вислугу років) незалежно від джерел фінансування належать до фонду додаткової зарплати.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Так, премія може бути щомісячною, за підсумками роботи кварталу, півріччя. У цій статті у центрі уваги премія за підсумками роботи за квартал (квартальна премія). Тому далі піде мова саме про неї.

Квартальна премія, як правило, надається або в останньому місяці кварталу, або в першому наступному місяці після кварталу, за підсумками якого вона виплачується.

Після 24.02.2022 багато роботодавців заморозили виплати премій у зв’язку із скрутним фінансовим становищем підприємств. Але наразі виробничі потужності відновлюються і повертається виплата премій.

Отже, у ситуація, при якій квартальні премії деякий час не нараховувались, а потім знову почали виплачуватися працівникам, не робить такі премії разовими. І вони так само беруть участь у розрахунку середніх виплат, зокрема й відпускних.

У наступному розділі розглянемо, як квартальну премію враховувати при обчисленні відпускних.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі