Темы статей
Выбрать темы

Працівник з інвалідністю і пільгова ставка ЄСВ у Д1

Долгая Ирина, эксперт по оплате труда
Оплата труда Май, 2023/№ 9
Печать
У цій статті розкажемо, як відобразити в Д1 Податкового розрахунку дохід, нарахований працівнику з інвалідністю, в місяці, в якому роботодавець застосував пільгову ставку ЄСВ.

Право застосовувати ставку ЄСВ 8,41 %

Право звичайного роботодавця застосовувати ставку ЄСВ 8,41 % до доходу працівника з інвалідністю визначене у ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ*. Умови застосування такої пільгової ставки встановлені п.п. 5 п. 2 розд. III Інструкції № 449**.

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

** Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом МФУ від 20.04.2015 № 449.

Для можливості застосування платником пільгової ставки ЄСВ необхідно підтвердити встановлення працівнику інвалідності. Таким підтвердженням є завірена (безпосередньо роботодавцем) копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності.

Починати застосовувати пільгову ставку роботодавець має з дати встановлення групи інвалідності (але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду МСЕК) та закінчувати датою припинення інвалідності. Тобто для того, щоб роботодавець почав застосовувати пільгову ставку ЄСВ, повинно відбутися три події:

1) працівник отримує довідку до акта огляду МСЕК (форма первинної облікової документації № 157-1/о). Ця довідка підтверджує встановлену працівнику інвалідність з конкретної дати;

2) працівник надає копію довідки до акта огляду МСЕК роботодавцю;

3) роботодавець засвідчує копію довідки до акта огляду МСЕК конкретною датою (фіксує засвідчення). І саме з цієї дати роботодавець має право застосовувати ставку ЄСВ у розмірі 8,41 % до доходів такого працівника з інвалідністю.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше