Теми статей
Обрати теми

Працівник з інвалідністю і пільгова ставка ЄСВ у Д1

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Травень, 2023/№ 9
Друк
У цій статті розкажемо, як відобразити в Д1 Податкового розрахунку дохід, нарахований працівнику з інвалідністю, в місяці, в якому роботодавець застосував пільгову ставку ЄСВ.

Право застосовувати ставку ЄСВ 8,41 %

Право звичайного роботодавця застосовувати ставку ЄСВ 8,41 % до доходу працівника з інвалідністю визначене у ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ*. Умови застосування такої пільгової ставки встановлені п.п. 5 п. 2 розд. III Інструкції № 449**.

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

** Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом МФУ від 20.04.2015 № 449.

Для можливості застосування платником пільгової ставки ЄСВ необхідно підтвердити встановлення працівнику інвалідності. Таким підтвердженням є завірена (безпосередньо роботодавцем) копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності.

Починати застосовувати пільгову ставку роботодавець має з дати встановлення групи інвалідності (але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду МСЕК) та закінчувати датою припинення інвалідності. Тобто для того, щоб роботодавець почав застосовувати пільгову ставку ЄСВ, повинно відбутися три події:

1) працівник отримує довідку до акта огляду МСЕК (форма первинної облікової документації № 157-1/о). Ця довідка підтверджує встановлену працівнику інвалідність з конкретної дати;

2) працівник надає копію довідки до акта огляду МСЕК роботодавцю;

3) роботодавець засвідчує копію довідки до акта огляду МСЕК конкретною датою (фіксує засвідчення). І саме з цієї дати роботодавець має право застосовувати ставку ЄСВ у розмірі 8,41 % до доходів такого працівника з інвалідністю.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі