Теми статей
Обрати теми

Інформаційна сторінка

Кабмін скасував грошову винагороду держслужбовцям за сумлінну безперервну працю

Кабмін постановою від 09.07.2014 р. № 246 визнав такими, що втратили чинність:

— постанову КМУ «Про затвердження Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків» від 24.02.2003 р. № 212;

— постанову КМУ «Про внесення змін до Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків» від 02.10.2003 р. № 1563.

Нагадаємо, що норму про можливість виплати грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов’язків було виключено з Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII ще з 01.04.2014 р.

 

Зона АТО: відсутність працівника на роботі прогулом не вважають

Мінсоцполітики у листі від 08.07.2014 р. № 7302/­3/14-14/13 повідомило про таке.

Працівники, які не виходять на роботу у зв’язку з переміщенням із районів проведення антитерористичної операції, або ті, які залишаються у таких районах під час проведення антитерористичної операції і не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я, не можуть бути звільнені за п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП на підставі «прогул».

Це обумовлено необхідністю збереження життя і здоров’я таких працівників та їх сімей і вважається як відсутність на роботі з поважних причин. У такому випадку за працівниками зберігаються робочі місця та посади.

Разом із тим Мінсоцполітики запропонувало роботодавцям за необхідності надавати працівникам на їх прохання оплачувані відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов’язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, які надаються за угодою сторін у порядку, визначеному законодавством.

Слід зазначити, що наразі підготовлено законопроект про внесення змін до ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Ним передбачено доповнити цю норму новим пунктом 18, згідно з яким відпустку без збереження зарплати надаватимуть працівникам на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більше 7 календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО.

 

Мінсоцполітики нагадало про новий порядок призначення та виплати допомоги при народженні дитини

У листі від 22.05.2014 р. № 744/5/75-14 Мінсоцполітики нагадало про новий порядок призначення та виплати допомоги при народженні дитини.

Так, Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VІІ передбачено об’єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено з 1 липня 2014 року розмір допомоги при народженні дитини у сумі 41280 грн., незалежно від кількості народжених дітей.

Виплата здійснюватиметься одноразово у розмірі 10320 грн., а щомісячна виплата допомоги буде проводитися протягом 36 місяців (по 860 грн.).

Усі сім’ї, у яких народилися діти до 30 червня 2014 року, отримуватимуть допомогу по-старому, тобто у розмірі, встановленому на дату народження дитини (на першу дитину — 30960 грн., на другу дитину — 61920 грн., на третю та наступних дітей — 123840 грн.).

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припинена, крім осіб, яким призначена допомога при народженні першої дитини (народженої до 30 червня 2014 року), що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців буде призначатися допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн., що дозволить зарахувати зазначеним особам до трудового стажу період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 

ПФУ затвердив Положення про реєстр застрахованих осіб

Постановою від 18.06.2014 р. № 10-1 ПФУ затвердив Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це Положення визначає порядок формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування з метою забезпечення ведення єдиного обліку застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації, накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб.

Інформація з реєстру застрахованих осіб використовується виключно для потреб, визначених ст. 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Теги Новини
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі