(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 28/1
  • № 28
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Липень , 2014/№ 27

Щодо посадового окладу головного бухгалтера закладу охорони здоров’я

http://tinyurl.com/yy7qwqd8
Лист від 01.07.2014 р. № 10.03.68/18116

Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров’я України на лист від 03.06.2014 р. № 360 щодо деяких питань оплати праці головних бухгалтерів у закладах охорони здоров’я повідомляє.

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівників закладів охорони здоров’я визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам — кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників і відображаються у тарифікаційному списку.

Підпунктом 2.2.1 (абзац 2) спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі — наказ № 308/519) визначено, зокрема, що посадовий оклад головному бухгалтеру встановлюється на 10 — 30 відсотків нижче від посадового окладу керівника.

Зміни, внесені спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2013 р. № 503/721 до пункту 2.2, стосуються визначення розміру посадового окладу заступника керівника закладу охорони здоров’я з медсестринства і жодним чином не змінили порядок визначення посадових окладів головних бухгалтерів.

 

В. о. директора Департаменту А. Купліванчук

Коментар редакції

Посадовий оклад головбуха медзакладу: роз’яснює МОЗ

 

Не так давно ми коментували лист Мінсоцполітики від 05.05.2014 р. № 590/13/84-14 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2014, № 21, с. 11), присвячений порядку визначення посадового окладу головного бухгалтера закладу охорони здоров’я. Ідеться про застосування норм абз. 2 п.п. 2.2.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

У зазначеному вище листі фахівці Мінсоцполітики стверджували таке: за роз’ясненнями МОЗ, який є головним розробником наказу Мінсоцполітики та МОЗ «Про унесення змін до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 15.08.2013 р. № 503/721 (далі — наказ № 503/721), при внесенні цих змін порядок визначення посадового окладу заступника з медсестринства (тобто без урахування п. 1.5 Умов № 308/519) поширився і на посадовий оклад головного бухгалтера. Також Мінсоцполітики повідомило, що з метою врегулювання цього питання МОЗ розробляє відповідні зміни до Умов № 308/519.

Зі свого боку, ми відзначали: за великим рахунком, раніше з абз. 2 п.п. 2.2.1 Умов № 308/519 чітко не випливало, що при визначенні посадового окладу головбуху потрібно враховувати норму п. 1.5 Умов № 308/519. У ньому було зазначено тільки, що оклад головбуху встановлюють на 10 — 30 % нижче за оклад керівника, але не уточнювалося, який саме оклад головного лікаря брати.

Ми обіцяли додатково уточнити цей момент безпосередньо в МОЗ. Тепер його відповідь наведена в листі, що коментується.

Як бачимо, МОЗ підтвердив наші припущення, зазначивши таке:

по-перше, наказ № 503/721 не змінив порядку установлення посадового окладу головбуху медзакладу;

по-друге, посадовий оклад головбуху встановлюють на 10 — 30 % нижче посадового окладу головлікаря, тобто окладу, який відповідає групі з оплати праці керівних працівників (тобто без урахування п. 1.5 Умов № 308/519 та підвищень посадового окладу).

Але в одному фахівці Мінсоцполітики мали рацію. Зміни до Умов № 308/519 усе-таки внесли. Відповідний документ опубліковано в сьогоднішньому номері нашої газети на с. __. Зверніть увагу: згідно з новими правилами головному бухгалтеру посадовий оклад установлюють від посадового окладу головного лікаря, визначеного з урахуванням п. 1.5 Умов № 308/519 без урахування підвищень за кваліфікаційну категорію, шкідливі і важкі умови праці.

 

Ольга ВІТКОВСЬКА, економіст-аналітик

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
окладу головного бухгалтера, закладу охорони здоров’я додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
16/16
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті