Індекс інфляції за вересень — 102,9 %
За повідомленням Держслужби статистики, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у вересні 2014 року порівняно із серпнем становив 102,9 %.
Програмно-цільовий метод складання та виконання місцевих бюджетів відтепер не експеримент: затверджено постійну «нормативку»
Мінфін визначився з питанням запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів і замість експериментальних нормативно-правових актів затвердив постійно діючі.
Так, Мінфін затвердив:
— Інструкцію про статус та особливості участі у бюджетному процесі відповідальних виконавців бюджетних програм місцевих бюджетів;
— Правила складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання;
— Форму паспорта бюджетної програми місцевого бюджету;
— Форму звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету.
Установлено, що головні розпорядники коштів місцевого бюджету:
— є відповідальними за розробку і затвердження спільно з місцевими фінансовими органами паспортів бюджетних програм;
— у терміни, визначені для подання зведеної річної фінансової та бюджетної звітності, подають до місцевих фінансових органів звіти про виконання паспортів бюджетних програм за затвердженою формою у паперовому та електронному вигляді;
— протягом 30 днів після складання звіту про виконання паспорта бюджетної програми подають місцевому фінансовому органу узагальнені результати аналізу ефективності бюджетних програм.
Вказані документи затверджені наказом Мінфіну від 26.08.2014 р. № 836, який набере чинності з дня офіційного опублікування.
У свою чергу, втратить чинність наказ Мінфіну «Про деякі питання проведення експерименту із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання місцевих бюджетів» від 09.07.2010 р. № 679.
Проводимо студентські конференції та семінари: рекомендації від МОН
З метою усунення недоліків в організації і проведенні наукових конференцій та семінарів МОН у листі від 03.10.2014 р. № 1/9-511 надало Інструктивні рекомендації про проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів студентів і молодих учених.
Рекомендації містять такі розділи:
— Загальні положення;
— мета, завдання конференції;
— статус та учасники конференції;
— вимоги щодо оформлення пропозицій до Плану конференцій;
— планування та організація конференції;
— фінансування конференції.
Також у Рекомендаціях наведено форми Пропозицій до Плану конференцій (форми 1, 2) та форму Звіту про проведення конференції (форма 3), яку необхідно надсилати протягом місяця після проведення заходу до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.
Випускники педагогічних спеціальностей отримають адресну грошову допомогу
МОН наказом від 08.09.2014 р. № 1002 затвердило Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів у 2014 році.
Порядок визначає механізм надання одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати випускникам ВНЗ, які у 2013 — 2014 навчальному році здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.
Допомога буде надаватися випускникам денної форми навчання, які навчались за державним замовленням у ВНЗ I — IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування.
ВНЗ повинен інформувати своїх випускників про необхідність подання ними документів для отримання одноразової грошової допомоги,а саме:
— заяви про надання допомоги;
— копії трудової книжки;
— копії договору про роботу на посаді педагогічного працівника у загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі;
— для випускників, які працевлаштовані в навчально-виховних комплексах «дошкільний навчальний заклад — загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад», — довідку з навчального закладу, яка підтверджує інформацію про роботу в шкільному підрозділі цього навчального закладу, в якому працює такий працівник.
Документи випускникам необхідно було надати до 10.10.2014 р.
Допомога виплачуватиметься ВНЗ до кінця поточного року.
До 15.02.2015 р. ВНЗ I — IV рівнів акредитації, що виплачували допомогу, повинні відзвітувати перед органом вищого рівня щодо кількості випускників, яким здійснена виплата допомоги у 2014 році, та її обсягів.