Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Санітарка-прибиральниця будинку-інтернату: чи має право на підвищену оплату праці

Литвин Алла, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2014/№ 38
Друк
Чи має право на підвищену оплату праці молодша медична сестра (санітарка-прибиральниця) психоневрологічного відділення будинку-інтернату загального типу?

Будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів підпорядковані Мінсоцполітики. Працівники таких установ мають право на підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці. Це передбачено п. 1 п.п. 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Так, згідно з цією нормою працівники будинків-інтернатів, які обіймають посади, визначені п. 2.25 додатка 3 до Умов № 308/519, мають право на підвищення посадового окладу на 15 %. До них належать, зокрема, посади молодших медичних сестер усіх найменувань, сестри-господарки, реєстратори медичні.

Важливо! Конкретний перелік посад працівників, яким підвищують посадовий оклад, затверджує керівник установи за погодженням із профспілкою залежно від функціональних обов’язків та роботи у шкідливих і важких умовах праці (п. 12 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519).

Таким чином, молодша медична сестра (санітарка-прибиральниця) будинку-інтернату має право на підвищення посадового окладу в розмірі 15 % на підставі п. 1 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519.

Постановою КМУ «Про встановлення надбавки окремим працівникам установ соціального захисту населення» від 29.09.2010 р. № 875 окремим працівникам установ соціального захисту населення встановлено надбавку за особливі умови праці.

Зокрема, передбачено, що надбавку встановлюють молодшим медичним сестрам з догляду за хворими*, які працюють в будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів і безпосередньо обслуговують осіб зі значно зниженою руховою активністю та ліжкових хворих.

* За роз’ясненнями фахівців Мінсоцполітики, у постанові зазначено не конкретну посаду «молодша медична сестра з догляду за хворими», а передбачається, що таку надбавку встановлюють молодшим медсестрам, які доглядають за хворими. — Прим. ред.

Безпосереднє обслуговування хворих — це робота, виконання якої здійснюється в умовах контакту медичного працівника і пацієнта: виконання діагностичних і лікувальних процедур, заходів щодо догляду за хворими, створення відповідного лікувально-оздоровчого режиму (зокрема, проведення масажу, ін’єкцій, процедур, маніпуляцій, годування хворих, їх транспортування), санітарна обробка (див. лист Мінсоцполітики від 18.10.2013 р. № 917/13/155-13).

Тому молодша медсестра (санітарка-прибиральниця) має право на отримання зазначеної надбавки, якщо її функціональними обов’язками передбачено виконання робіт із:

— підтримання чистоти й охайності хворих та приміщення;

— догляду за шкірою хворих, обробки пролежнів;

— годування тяжкохворих та їх транспортування, супроводу хворих до лікувально-діагностичних кабінетів тощо.

Такі роз’яснення були надані Мінпраці в листі від 28.01.2011 р. № 65/13/155-11.

Крім того, працівникам, які використовують в роботі дезінфікуючі засоби, установлюють доплату в розмірі 10 % посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням підвищень. Підстава — п.п. 3.4.7 Умов № 308/519.

Доплату за використання в роботі дезінфікуючих засобів установлюють згідно з переліком посад, затвердженим колдоговором, у межах коштів, передбачених на оплату праці в кошторисі, якщо виконання цих робіт включено до посадових обов’язків працівників (див. лист Мінпраці від 10.03.2010 р. № 46/06/187-10).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць