(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/10
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Жовтень , 2014/№ 40

Орендна плата для ДП «Укрпошта»


Бюджетна установа здає в оренду нежиле приміщення комунальної власності ДП «Укрпошта», яке відмовляється платити орендну плату більш ніж 1 грн. на рік.

Чи відповідає вимогам діючого законодавства встановлення орендної плати для ДП «Укрпош­та» в розмірі 1 грн. на рік?

Для відповіді на поставлене запитання насамперед необхідно проаналізувати вимоги діючого законодавства, які регулюють організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна установ, організацій та підприємств, яке перебуває у комунальній власності, їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в комунальній власності.

Такі відносини регулюються Законом України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.92 р. № 2269-XII. Так, відповідно до п. 2 ст. 19 цього Закону методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються органами місцевого самоврядування (для об’єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об’єктів, що перебувають у державній власності, а саме Кабміном.

Зокрема, постановою КМУ від 04.10.95 р. № 786 затверджено Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу (далі — Методика).

Відповідно до вимог п. 10 Методики розмір річної орендної плати становить 1 грн. за оренду нерухомого майна:

— бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету;

— державними та комунальними закладами охорони здоров’я, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів;

— державними та комунальними телерадіоорганізаціями;

— редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об’єднаннями громадян;

— державними науково-дослідними установами;

— навчальними закладами;

— трудовими і журналістськими колективами;

підприємствами зв’язку, що їх розповсюджують;

— Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями;

— асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом;

— інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування.

Отже, у п. 10 Методики наведений вичерпний перелік установ, організацій, підприємств та фізичних осіб, які мають право на річну орендну плату в розмірі 1 грн.

При цьому згідно з цим же пунктом Методики орендна плата у вищезазначеному розмірі не застосовується у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:

— рекламного та еротичного характеру;

— заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;

— в яких понад 50 % загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;

— заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.

Далі для остаточної відповіді на поставлене запитання слід встановити, чи належить ДП «Укрпошта» до підприємств зв’язку.

Надання поштового зв’язку регламентується Законом України «Про поштовий зв’язок» від 04.10.2001 р. № 2759-III (далі — Закон № 2759). Під час здійснення своєї господарської діяльності ДП «Укрпошта» керується саме цим Законом.

Згідно із Законом № 2759 поштовий зв’язок — це приймання, обробка, перевезення та доставка (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій.

З урахуванням вищезазначеного цілком зрозуміло, що ДП «Укрпошта» є підприємством зв’язку (поштового), яке його розповсюджує за допомогою засобів поштового зв’язку, і тому на законних підставах має право орендувати приміщення комунальної форми власності з річною орендною платою за нього в розмірі 1 грн.

Окремо слід зазначити, що здійснення ДП «Укрпошта» торгівлі іншою продукцією, окрім засобів поштового зв’язку, жодним з наведених вище нормативних документів не обмежує право підприємства на оренду приміщення з річною орендною платою за нього в розмірі 1 грн.

орендна плата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті