(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2014/№ 33

Щодо індексації грошових доходів

Лист від 26.06.2014 р. № 122/10/136-14

Департамент стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України розглянув запит Видавничого будинку «Фактор» щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

Відповідно до пункту 4 Порядку проведення індексації грошових доході населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами), передбачено: у разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Сума індексації нараховується на частину заробітної плати, яка не перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Враховуючи зазначене та наведені у листі дані, якщо працівник працює на 0,5 ставки на одній посаді та 0,5 ставки на іншій посаді, сума індексації визначається за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімум для працездатної особи і виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо працівник працює на 0,7 ставки та має педагогічне навантаження, сума індексації, визначена в розрахунку за місяць, виплачується також пропорційно відпрацьованому часу.

 

Директор Департаменту стратегічного планування та аналізу
 О. Крентовська

Коментар редакції

Дві посади в межах ставки: як індексувати зарплату

Працівник може виконувати роботу за двома посадами одночасно в межах однієї ставки. При цьому, якщо він зайнятий неповний робочий день (отримує неповний оклад) на обох роботах, а оплата праці за основною та іншою роботою не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи, то додаткову роботу, що виконується разом з основною, не вважають сумісництвом. Про це зазначено в п. 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43.

У такому разі основною визнають посаду з найбільшим обсягом виконуваних робіт. Саме за цією посадою укладають трудовий договір (п. 14 розд. 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336). У разі виконання робіт з однаковим обсягом основну посаду визначають за угодою сторін.

Із цим, вважаємо, усе зрозуміло, але як індексувати зарплату такого працівника? Пояснимо, в чому заковика.

Зарплату індексують згідно з Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

В абз. 7 п. 4 цього Порядку сказано: при неповному робочому часі суму індексації визначають із розрахунку повного робочого часу, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Отже, якщо працівнику встановлено неповний робочий час (неповний робочий день або непов­ний робочий тиждень), то суму індексації виплачують пропорційно навантаженню. Наприклад, працівник за основним місцем роботи працює на 0,75 ставки (окладу), тоді суму індексації визначають із розрахунку прожиткового мінімуму на місяць (з грудня 2013 року — 1218 грн.), а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Оскільки при нарахуванні сум індексації застосовують прожитковий мінімум із розрахунку на місяць, вважається, що зарплату за основ­ним місцем роботи проіндексовано в повному обсязі. Виходить, що сума індексації, виплачена за основним місцем роботи, — це проіндексований дохід у межах прожиткового мінімуму, навіть якщо вона виплачена пропорційно відпрацьованим дням. Це, у свою чергу, свідчить про те, що індексувати зарплату за сумісництвом не потрібно незалежно від того, перевищує зарплата за основним місцем роботи прожитковий мінімум чи ні (див. лист Мінcоцполітики від 18.11.2013 р. № 232/10/
137-13
).

От і виникає запитання: якщо працівник виконує роботу за двома посадами, при цьому одна з них не сумісництво, то чи слід індексувати зарплату тільки за основною посадою?

На думку Мінсоцполітики, наведену в листі, що коментується, суму індексації в такому разі потрібно визначати за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімуму й виплачувати пропорційно відпрацьованому часу. Додамо також, що і базовий місяць при проведенні індексації повинен визначатися окремо за кожною посадою, залежно від підвищення зарплати. Про це Мінсоцполітикирозповіло в листі від 27.12.2012 р. № 518/10/136-12.

Отже, якщо працівник працює на дві неповні ставки і така додаткова робота не вважається сумісництвом, то зарплату індексують за кожною посадою окремо залежно від базового місяця та суми підвищення зарплати. При цьому як поточну суму індексації, так і фіксовану її величину виплачують пропорційно навантаженню працівника.

На прикладах порядок проведення індексації розглянуто в консультації фахівця Мінсоцполітики, наведеній на с. 30 цього номера.

Увага! Якщо оплата праці за основною та іншою роботою перевищує повний окладу за основним місцем роботи, то додаткову роботу, що виконується разом з основною, вважають сумісництвом.

У такому разі зарплату індексують тільки за основною посадою з урахуванням навантаження працівника.

 

Ольга ВІТКОВСЬКА, економіст-аналітик

грошові доходи, Індексація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті