(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2014/№ 33

Плата за харчування в дитячому садку

Харчування вихованців дитячого садка здійснює приватний підприємець згідно з укладеним із ним договором. Міський виконавчий комітет встановив оплату на 2014 рік за гаряче харчування у дитячих садках у розмірі 18 грн. на день. Чи повинні входити в цю суму накладні витрати підприємця на заробітну плату робітників та інші видатки? Якими нормативними актами слід керуватись при вирішенні цього питання?

Питання, пов’язані зі справлянням плати з батьків за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, насамперед регламентуються:

— ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III (далі — Закон № 2628);

— постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243;

— Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 (далі — Порядок № 667).

Відповідно до п. 5 ст. 35 Закону № 2628 батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50 % (у міській місцевості) та 30 % (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Згідно з п.п. 2.2 п. 2 Порядку № 667 розмір плати за поданням дошкільного навчального закладу встановлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) формі власності та мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім’ї та режиму роботи закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо плати батьків за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ.

Нормативного документа, який би визначав порядок формування місцевими органами влади вартості харчування у дитячих садках, не існує.

Отже, для того щоб дізнатись, що саме включено в вартість харчування (18 грн. на день на дитину) вам необхідно звернутись до міського виконавчого комітету з проханням розшифрувати складові цієї вартості.

Такі складові визначаються в кожному регіоні окремо, враховуючи певні особливості діяльності дитячих дошкільних закладів, вартості продуктів харчування тощо.

Найчастіше вартість харчування однієї дитини на день визначається шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування у грамах (брутто), установленої для однієї дитини (з урахуванням її віку та кратності харчування), на середні ціни продуктів, що діють у певній місцевості.

Нагадаємо, що норми харчування визначені постановою КМУ «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 р. № 1591.

Для відома: в деяких регіонах України харчування в дитячих садках надають комунальні підприємства, які отримують додатково з місцевого бюджету фінансову підтримку на покриття видатків на заробітну плату кухарів, комунальні послуги тощо. При цьому до самої вартості харчування на дитину на день входить лише вартість продуктів харчування відповідно до вищезазначених норм.

дитячий садок, харчування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті