(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2014/№ 33

Індексація зарплати при роботі на двох посадах без сумісництва

01.11.2012 р. до навчального закладу прийнято працівника на 0,5 ставки бухгалтера (9-й тарифний розряд) і 0,5 ставки підсоб­ного робітника (1-й тарифний розряд). Оплата праці за посадами бухгалтера й підсобного робітника не перевищує окладу за основним місцем роботи (тобто за посадою бухгалтера). Як правильно індексувати зарплату такого працівника?

У цьому випадку працівник працює на дві неповні ставки, при цьому оплата праці на основній та іншій роботі не перевищує повний оклад (ставку) за основним місцем роботи. Тому робота на посаді підсобного робітника не є сумісництвом, що випливає з п. 11 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43 (далі — Перелік № 43).

Згідно з абз. 7 п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 , якщо особа працює неповний робочий час, суму індексації визначають із розрахунку повного робочого часу, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Якщо працівник виконує роботу за двома посадами, при цьому одна з них не сумісництво, то:

— суму індексації визначають за кожною посадою окремо виходячи з прожиткового мінімуму, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу;

— базовий місяць при проведенні індексації також визначають окремо за кожною посадою,залежно від підвищення зарплати.

У вашому випадку працівника прийнято на роботу до навчального закладу 01.11.2012 р. Посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою підвищувалися у грудні 2012 року, отже, цей місяць став базовим як за посадою бухгалтера, так і за посадою підсобного робітника, які обіймає працівник. Така ж ситуація склалася і при підвищенні посадових окладів у січні 2013 року.

Надалі посадовий оклад підвищувався тільки за посадою підсобного робітника в грудні 2013 року.

Таким чином, уперше право на індексацію зар­плати працівника настало:

а) за посадою бухгалтера у квітні 2014 року на 1,1 % (базовий місяць — січень 2013 року). Сума індексації становила 6,70 грн. (1218 грн. х 1,1 % х 0,5).

Потім зарплату потрібно було індексувати:

— у травні на 3,3 %, тобто сума індексації становила 20,10 грн. (1218 грн. х 3,3 % х 0,5);

— у червні на 6,7 %, тобто сума індексації становила 40,81 грн. (1218 грн. х 6,7 % х 0,5);

— у липні та серпні на 10,8 %, тобто сума індексації становила 65,77 грн. (1218 грн. х 10,8 % х 0,5);

— у вересні на 12,3 %, тобто сума індексації становила 74,91 грн. (1218 грн. х 12,3 % х 0,5);

б) за посадою підсобного робітника у травні 2014 року на 3,0 % (базовий місяць — грудень 2013 року). Сума індексації становила 18,27 грн. (1218 грн. х 3,0 % х 0,5).

Потім зарплату потрібно було індексувати:

— у червні на 6,4 %, тобто сума індексації становила 38,98 грн. (1218 грн. х 6,4 % х 0,5);

— у липні та серпні на 10,4 %, тобто сума індексації становила 63,34 грн. (1218 грн. х 10,4 % х 0,5);

— у вересні на 12,0 %, тобто сума індексації становила 73,08 грн. (1218 грн. х 12,0 % х 0,5).

 

Фахівець з охорони праці (7-й тарифний розряд) працює на 0,75 ставки. Крім того, він викладає в цьому ж навчальному закладі (педагогічне навантаження становить 7,5 год на тиждень). Базовий місяць — січень 2013 року.

Як правильно індексувати зарплату такого працівника?

(м. Суми)

 

Згідно з п. 8 Переліку № 43 педагогічна робота керівних та інших працівників навчальних закладів не вважається сумісництвом незалежно від обсягу педагогічного навантаження. Максимальний обсяг педагогічного навантаження, який можуть виконувати працівники разом з основною посадою, встановлено п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102.

У цьому випадку виходить, що працівник займає дві неповні ставки. Але при цьому разом працівник займає більш ніж ставку.

Тоді суму індексації за посадою фахівця з охорони праці визначають з розрахунку повного робочого часу, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Зарплата, що отримується за посадою викладача, у такому разі індексації не підлягає.

 

Працівницю прийнято на роботу 01.09.2013 р. на посаду помічника вихователя (6-й тарифний розряд) на 0,5 ставки. У вересні 2014 року її прий­няли додатково на 0,5 ставки прибиральника службових приміщень. Оплата праці за посадою помічника вихователя і прибиральника не перевищує окладу за основним місцем роботи (тобто за посадою помічника вихователя).

Чи буде вересень 2014 року базовим для індексації зарплати за посадою помічника вихователя?

(м. Львів)

 

Ні, зарплату працівниці за посадою помічника вихователя потрібно продовжувати індексувати в загальному порядку. Так, у вересні 2014 року сума індексації залежно від навантаження становила 80,39 грн. (1218 грн. х 13,2 % х 0,5).

Оскільки робота за посадою прибиральника службових приміщень не є сумісництвом, то заробітну плату за цією посадою індексують окремо від основної посади. Індекс споживчих цін для проведення індексації розраховують з індексу, що припадає на місяць прийняття на посаду прибиральника, тобто вересня 2014 року. Право на індексацію зарплати за посадою прибиральника настане, коли індекс споживчих цін, розрахований наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації (101 %).

зарплата, індексація, сумісництво додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті