«Відпускний» стаж та період служби за призовом під час мобілізації

В обраному У обране
Друк
Лілія УШАКОВА, експерт з питань оплати праці
Бюджетна бухгалтерія Серпень, 2015/№ 29
Працівника податкової служби, який проходив службу за призовом під час мобілізації, було демобілізовано 9 березня 2015 року, після чого він приступив до виконання своїх посадових обов’язків на робочому місці. Із 7 серпня 2015 року працівник іде в щорічну відпустку. Чи включається період служби за призовом під час мобілізації до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку? (м. Київ)

Так, такий період необхідно включати до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку. Пояснимо чому.

За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації зберігаються місце роботи, посада та компенсується з бюджету середній заробіток в установі, де вони працювали під час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності ( ч. 3 — 5 ст. 119 КЗпП). Зверніть увагу: такі гарантії передбачено як для основних працівників, так і для сумісників.

У свою чергу, час, коли працівник фактично не працював, але за ним відповідно до законодавства зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково, включається до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку на підставі п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Таким чином, при визначенні права працівника на щорічну відпустку сміливо включайте період військової служби за призовом під час мобілізації до стажу роботи.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити