(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 48/1
 • № 48
 • № 47
 • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
13/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2015/№ 46

Оплата лікарняного листка сільському голові, в якого припинилися повноваження

http://tinyurl.com/y6rlfaoa
Сільський голова звільнений у зв’язку з припиненням повноважень 11.11.2015 р. Напередодні він захворів. Наданий листок непрацездатності свідчить про період його хвороби з 10 по 19 листопада 2015 року. Як оплатити лікарняний листок такій особі?

Розпочнемо з того, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням, виплачується Фондом соціального страхування починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Це випливає зі ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Це означає, що зазначеним Законом чітко визначено: допомога виплачується незалежно від звільнення працівника. Головне, щоб початок хвороби припав на період, коли працівник перебував у трудових відносинах з роботодавцем. У наведеному запитанні проблем з виплатою допомоги не буде. Страховий випадок настав 10.11.2015 р., тобто в період роботи застрахованої особи. Тому починаючи з шостого дня захворювання допомога по тимчасовій непрацездатності виплачуватиметься за рахунок коштів Фонду, у тому числі й за дні хвороби, які припали на період після звільнення сільського голови.

А ось з оплатою перших п’яти днів тимчасової непрацездатності ситуація інша.

Річ у тім, що в Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в результаті захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженому постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440, на жаль, не продубльовані норми Закону № 1105 стосовно того, що ці дні оплачуються незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності. Виходить, що формально, роботодавець за свій рахунок може оплатити тільки дні хвороби по день припинення трудових відносин, а оплатити дні хвороби після звільнення — ні.

У наведеному запитанні роботодавець (сільрада) оплатить тільки 2 дні — 10 і 11 листопада. А ось 3 календарні дні хвороби, що припадають на період після звільнення (12 — 14 листопада), оплаті за рахунок коштів роботодавця не підлягають. У результаті виникає «дірка» в оплаті періоду тимчасової непрацездатності — після звільнення та по п’ятий день хвороби*.

* Зауважимо, що ще за часів існування Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ була така сама проблема (див. лист Мінсоцполітики від 19.01.2012 р. № 26/18/99-12 // «Бюджетна бухгалтерія», 2012, № 12, с. 7). Фахівці цього відомства і тоді роз’яснювали, що буде «дірка» в оплаті лікарняного. Іншої позитивної відповіді Мінсоцполітики стосовно оплати всіх п’яти днів тимчасової непрацездатності на сьогодні немає. — Прим. ред.

Таким чином, звільненому голові сільської ради лікарняний буде оплачений так:

— за рахунок коштів роботодавця (сільради) — 2 календарні дні (10 і 11 листопада 2015 року);

— за рахунок коштів Фонду — 5 календарних днів (з 15 по 19 листопада 2015 року).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
листок непрацездатності, сільський голова, припинення повноважень додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті