(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44/1
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/17
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2015/№ 47

Новий селищний голова — колишній працівник підприємства: чи зберігати суму індексації

У результаті проведення чергових виборів у жовт ні 2015 року був обраний новий селищний голова. До обрання на виборну посаду (селищного голови) працівник був працевлаштований на госпрозрахунковому підприємстві. У трудовій книжці 18.11.2015 р. зроблений запис про звільнення згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП (у зв’язку з обранням на виборну посаду) з попереднього місця роботи. Селищна виборча комісія на першому пленарному засіданні сесії селищної ради (20.11.2015 р.) оголосила рішення про обрання нового голови. З цього моменту працівник почав виконувати свої повноваження як новообраний голова. Цією самою датою був внесений запис до його трудової книжки про обрання на таку посаду.
Як індексувати його листопадову зарплату в селищній раді: буде він новоприйнятим працівником або ж можна застосовувати п. 102 Порядку № 1078 (як при переведенні), якщо він надав довідку від попереднього роботодавця? На попередній посаді у нього була фіксована та поточна індексація, його зарплата на новому місці роботи зменшується.

У цій ситуації відповідь така: підстав для збереження базового місяця та фіксованої суми індексації на новому місці роботи немає. Пояснимо чому.

Спеціальну норму — п. 102 (у редакції, яка діяла до 01.12.2015 р.) Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), застосовуємо для працівників зі статусом «переведені». Вона вказує, що якщо зарплата після переведення на нову посаду (нове місце роботи) не підвищується — суму індексації зберігають. Однак ситуації, для яких встановлена ця норма, чітко визначені — для працівників, яких переведено:

— на іншу роботу на цьому самому підприємстві, в установі або організації;

— на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці.

У нашому випадку з попереднього місця роботи (підприємства) звільнення в порядку переведення** немає. Трудовий договір з колишнім роботодавцем розірваний «у зв’язку з обранням на виборну посаду», тому в такій ситуації п. 102 Порядку № 1078 не застосовують.

** Згідно з п. 2.28 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мін’юсту, Мінпраці та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, у разі переведення з одного підприємства на інше за погодженням між керівниками підприємств у графі 3 записується посилання на погодження: «Звільнений у зв’язку з переведенням на роботу на таке-то підприємство, п. 5 ст. 36 КЗпП України». — Прим. ред.

На новому місці роботи (селищна рада) для цілей індексації такий працівник вважається новоприйнятим. Отже, для індексації заробітної плати «новачка» застосовуємо абз. 3 п. 101 Порядку № 1078: обчислення індексу споживчих цін здійснюють з місяця прийняття працівника на роботу. Тому величину приросту індексу визначаємо з урахуванням індексу інфляції місяця прийняття на роботу.

Право на індексацію зарплати за новим місцем роботи настане тоді, коли індекс споживчих цін наростаючим підсумком перевищить поріг індексації 101 %.

селищний голова, індексація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті