(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48/1
  • № 48
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/17
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2015/№ 47

Директор & керівник гуртка: коли сумісництво допускається без обмежень

http://tinyurl.com/y5r6vjxp
При УВП УТОС створений гурток художньої самодіяльності. Фінансування оплати праці керівника такого гуртка здійснюється за рахунок бюджетних коштів відповідно до програми, затвердженої постановою КМУ від 07.03.2012 р. № 176. Інших коштів з бюджету УВП УТОС не отримує, державним підприємством не є. Чи можна директору УВП УТОС очолювати гурток художньої самодіяльності за сумісництвом? Чи поширюються на нього у такому разі обмеження щодо роботи за сумісництвом керівників?

У загальному випадку керівники установ бюджетного сектору не мають права працювати на умовах сумісництва. Однак їм дозволено провадити за сумісництвом наукову, викладацьку, медичну та творчу діяльність* (п. 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245 (далі — постанова № 245), п. 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43)).

* Крім того, керівники мають право здійснювати роботи, які не є сумісництвом. Перелік таких робіт наведений у додатку до Положення № 43.

І навіть якщо керівник виконує роботи за сумісництвом за дозволеним напрямком (наукову, викладацьку, медичну або творчу діяльність), слід пам’ятати про обмеження щодо тривалості такої роботи: не більше 4 годин на день і повного робочого дня у вихідний день + загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови № 245).

Увага! Норми постанови № 245 і Положення № 43 регулюють питання роботи працівників на умовах сумісництва як на державних (комунальних) підприємствах, так і в державних (комунальних) установах, організаціях, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.

Про це йдеться в листі Мінсоцполітики від 08.09.2011 р. № 731/13/84-11.

Таким чином, обмеження стосовно роботи за сумісництвом поширюються на працівників:

— державних (комунальних) підприємств;

— державних (комунальних) установ, організацій, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.

Причому слід мати на увазі, що за роз’ясненнями головного трудового відомства (див. лист Мінсоцполітики від 25.06.2011 р. № 510/13/84-11) «сумісницькі» обмеження поширюються на працівників, для яких основним місцем роботи є одна з установ, зазначених вище, незалежно від того, на підприємстві (в установі, організації) якої форми власності він працюватиме за сумісництвом. Одночасно обмеження відносно роботи за сумісництвом стосуються і працівників, для яких основним місцем роботи є госпрозрахункове підприємство, а працювати за сумісництвом вони будуть в установах, зазначених вище.

У випадку, наведеному в запитанні, УВП УТОС і створений ним гурток художньої самодіяльності не відповідають наведеним вище критеріям. Самий факт фінансування з бюджету відповідно до конкретної програми не означає, що організацію слід розглядати як таку, що підпадає під згадані критерії.

Отже, у цій ситуації керівник УВП УТОС за сумісництвом може укласти трудовий договір про виконання обов’язків керівника художнього гуртка без обмежень, передбачених постановою № 245 і Положенням № 43.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
сумісництво додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті