(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44/1
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/17
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2015/№ 47

Заява про застосування ПСП: подавати чи не подавати — ось у чому запитання

Державний службовець поступила на службу 01.10.2015 р. Сума загальної заробітної плати за жовтень 2015 року становила 3256,32 грн. Жінка має двох дітей (1999 р. н. і 2004 р. н.), одна з яких є інвалідом (2004 р. н.). На яку податкову соціальну пільгу вона має право та які документи їй для цього необхідно подати?

Порядок застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) до заробітної плати платника податків визначений такими документами:

Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ);

Порядком надання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227 (далі — Порядок № 1227).

Спочатку визначимо, на який розмір ПСП має право держслужбовець.

Оскільки працівниця має двох дітей віком до 18 років, то вона має право на ПСП до зарплати на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ в розмірі 609 грн. (у 2015 році) на кожну дитину.

Водночас одна дитина працівниці є інвалідом. Тому вона має також право на ПСП на підставі п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ (у 2015 році — 913,50 грн.) з розрахунку на кожну таку дитину (дитину-інваліда) віком до 18 років.

За загальним правилом, якщо платник податків має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, то застосовується одна ПСП з підстав, що передбачають її найбільший розмір. Але з цього правила є виняток — випадок, коли працівник утримує двох і більше дітей, у тому числі дитину-інваліда (дітей-інвалідів) ( п.п. 169.3.1 ПКУ).

Застосовуються дві ПСП так: на дитину (не інваліда) віком до 18 років надається ПСП у розмірі 609,00 грн., а на дитину-інваліда віком до 18 років надається ПСП у розмірі 913,50 грн. Загальна сума ПСП, яка повинна застосовуватися до зарплати держслужбовця, становитиме 1522,50 грн. (609,00 + 913,50).

Важливо! Граничний розмір доходу, який надає право на отримання ПСП одному з батьків у випадках і в розмірі, передбачених п.п. 169.1.2 ПКУ, визначається як добуток граничного розміру доходу (у 2015 році — 1710 грн.) та відповідної кількості дітей.

У нашому випадку граничний розмір доходу, що надає право на отримання ПСП держслужбовцю в загальній сумі 1522,50 грн., становить 3420 грн. (1710 грн. x 2). Оскільки зарплата працівниці менше 3420 грн., то теоретично вона має право на ПСП у зазначеній сумі. А ось для практичного отримання такої ПСП їй ще необхідно подати відповідні документи.

Які ж документи повинна надати працівниця-держслужбовець для отримання права на застосування ПСП до її зарплати?

Згідно з абз. 5 п.п. 169.2.3 ПКУ ПСП до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування та до закінчення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з наданням відповідних документів для встановлення розміру пільги.

Дійсно, на практиці для надання звичайної ПСП до зарплати працівника у розмірі 609 грн., яка надається у разі, якщо вона (сума зарплати) не перевищує 1710 грн., подання заяви держслужбовцем не потребується. Проте стосовно пільг на дітей вважаємо за доцільне подання держслужбовцем заяви на застосування ПСП із зазначенням конкретної підстави. Звичайно ж, потрібно ще надати й відповідні документи.

У цій ситуації працівниця повинна надати такі документи:

— щодо обох дітей — копії свідоцтв про народження;

— щодо дитини-інваліда — копію посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини, або копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років.

Після подання заяви та зазначених документів держслужбовець матиме право на отримання ПСП у загальній сумі 1522,50 грн.

Важливо! Незалежно від того, якою датою в жовтні 2015 року держслужбовцем було подано заяву, ПСП має застосовуватися до її зарплати за весь місяць (жовтень 2015 року).

ПСП, заява додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті