(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Січень , 2015/№ 5

Тренер-викладач у профтехосвіті: розбираємося в питаннях оплати праці

У державному навчальному закладі професійнотехнічної освіти працює тренер з кульової стрільби. 1. Яка тривалість його щорічної відпустки? Чи має він право на додаткову щорічну відпустку? 2. Які строки підвищення тарифного розряду тренера? Які доплати та надбавки йому належать?

Підкреслимо: Типовими штатними нормативами професійно-технічних навчальних закладів, затвердженими наказом Міносвіти від 06.12.2010 р. № 1204, посаду тренера за видами спорту (тренера-викладача) не передбачено. Тому перш за все потрібно вирішити питання щодо приведення штатного розпису навчального закладу у відповідність до типових штатів. Наприклад, за наявності освіти такий працівник може обіймати посаду керівника гуртка.

Якщо працівник обіймає посаду тренера-викладача, то слід знати про такі особливості його оплати праці.

1. Згідно зі ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР тривалість щорічної основної відпустки тренера-викладача має становити 24 календарні дні.

Підкреслимо: тільки тренери-викладачі спортивних навчальних закладів мають право на додаткову щорічну відпустку за особливий характер праці, пов’язаний з підвищеними нервово-емоційними та інтелектуальними навантаженнями (позиц. 35 розд. XVI Списку, наведеного в додатку 2 до постанови КМУ від 17.11.97 р. № 1290). Для тренерів інших закладів надання такої відпустки не передбачено.

2. Механізм проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів) установ фізичної культури і спорту визначено Порядком проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів), затвердженим наказом МОНмолодьспорту від 19.07.2012 р. № 829. Але ним можна користуватися і з метою атестації тренерів-викладачів інших установ, якщо вони відповідають усім вимогам, що висуваються цим документом.

Для цього керівник установи, в якій працює тренер-викладач, має клопотати перед відповідним структурним підрозділом з фізичної культури та спорту (обласної, міської тощо держадміністрацій) про розгляд територіальною атестаційною комісією матеріалів, необхідних для атестації тренера-викладача.

Умови оплати праці тренерів-викладачів визначено наказом Мінсім’ямолодьспорту «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» від 23.09.2005 р. № 2097 (далі — наказ № 2097).

Так, відповідно до схеми тарифних розрядів посад тренерів-викладачів і інших фахівців, передбаченої додатком 6 до наказу № 2097, тарифний розряд тренера-викладача визначається виходячи з:

а) кваліфікаційної категорії тренера-викладача;

б) рівня освіти тренера-викладача (якщо йому не присвоєно кваліфікаційну категорію).

При цьому норма навчально-тренувальної роботи тренера-викладача, яка відповідає одній ставці заробітної плати, становить 24 академічні години на тиждень (до розрахунку для оплати враховується тільки час проведення занять, без перерв).

Додаткові виплати, про які йдеться у примітці до додатка 6 до наказу № 2097, стосуються тільки тренерів-викладачів спортивних шкіл і спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю.

Тренери-викладачі незалежно від місця роботи можуть розраховувати на виплати, що не є специфічними для галузі «Фізична культура і спорт» і передбачені в наказах інших галузевих міністерств, наприклад, на надбавки за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі (до 50 % ставки зарплати).

Установлення надбавки за вислугу років тренерам-викладачам, які є працівниками ПТНЗ, законодавством не передбачено.

тренер-викладач додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті