Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Визначаємо право вчителя на доплату за наявність ученого ступеня

Меренкова Світлана, головний бухгалтер і начальник відділу бухгалтерського обліку та фінансово-господарського забезпечення Головного управління Держпраці у Харківській області
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2015/№ 5
Друк
Чи має право вчитель польської мови гімназії на доплату за наявність ученого ступеня кандидата наук за спеціальністю «Теорія та методика управління освітою»?

Відповідь на це запитання потрібно шукати перш за все в наказі Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557).

Згідно з п.п. «г» п.п. 3 п. 4 цього наказу доплату за учений ступінь кандидата наук встановлюють працівникам у граничному розмірі 15 % посадового окладу (ставки зарплати).

Важливо! Працівник може розраховувати на таку доплату, лише якщо профіль його діяльності за посадою збігається з наявним ученим ступенем (абз. 4 п.п. «г» п.п. 3 п. 4 наказу № 557).

Відповідність ученого ступеня профілю діяльності працівника на посаді визначає керівник навчального закладу. Крім того, він визначає конкретний розмір доплати.

Відповідно до Переліку наукових спеціальностей, затвердженого наказом МОНмолодьспорту від 14.09.2011 р. № 1057, галузь науки, за якою присуджують учений ступінь за спеціальністю «Теорія та методика управління освітою», — це «педагогічні науки».

Але ця спеціальність орієнтована на менеджмент освіти (управлінські функції), а не на теорію та методику навчання. Тому, на наш погляд, профіль діяльності працівника (вчитель іноземної мови) не збігається з ученим ступенем (кандидат педагогічних наук за спеціальністю «Теорія та методика управління освітою»).

Проте прийняття остаточного рішення щодо відповідності ученого ступеня профілю діяльності працівника на посаді залишається виключно за керівником навчального закладу.

Теги доплата
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі