(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/11
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Липень , 2015/№ 25

Донарахування до МЗП, якщо працівника мобілізували

http://tinyurl.com/y4yucgg2
Працівника мобілізували в середині звітного місяця, тому цього місяця йому буде нарахована заробітна плата за фактично відпрацьовані дні і середній заробіток у зв’язку з призовом під час мобілізації. Чи потрібно дотримуватися вимоги щодо ЄСВ з мінзарплати?

У разі якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінзарплати (далі — МЗП), встановленого законом на місяць нарахування зарплати (доходу), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і відповідної ставки ЄСВ. Це прямо передбачено абз. 10 ч. 5, абз. 3 ч. 6 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

До бази нарахування ЄСВ належать заробітна плата, лікарняні, винагороди за цивільно-правовими договорами за виконані роботи / надані послуги ( п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464). При визначенні виплат, які включаються до фонду оплати праці, слід керуватися Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, далі — Інструкція № 5 ( п.п. 5 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449). У свою чергу, згідно з п.п. 2.2.12 Інструкції № 5 оплата працівникам, які залучаються до виконання державних обов’язків, якщо вони виконуються в робочий час (зокрема, проходять військову службу за призовом під час мобілізації), уключається до фонду оплати праці.

Водночас згідно з ч. 7 ст. 7 Закону № 2464 роботодавець має право не справляти ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ураховуючи викладене, для цілей виконання вимоги щодо ЄСВ з МЗП із розміром МЗП слід порівнювати загальну суму зарплати за фактично відпрацьований час і середнього заробітку (незалежно від того, отримує установа компенсацію з бюджету чи ні). У разі якщо зазначена сума менше МЗП, то ЄСВ слід донараховувати на різницю між МЗП і загальною сумою зарплати за фактично відпрацьований час з урахуванням середнього заробітку за період мобілізації.

У разі коли мобілізованому працівнику за весь місяць нарахований середній заробіток, який компенсується з бюджету, то незалежно від його розміру дотримуватися вимоги щодо ЄСВ з МЗП не потрібно. Це випливає з положень ч. 7 ст. 7 Закону № 2464.

Якщо ж роботодавець прийняв рішення не отримувати компенсацію з бюджету, то суму середнього заробітку, нарахованого за період військової служби, що припадає на весь місяць, за призовом під час мобілізації, з метою нарахування ЄСВ необхідно порівнювати з МЗП. У ситуації, коли сума середнього заробітку менше МЗП, ЄСВ нараховують виходячи з розміру МЗП і відповідної ставки внеску.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
мінімальна заробітна плата, мобілізовані працівники, донарахування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті