(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/10
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2015/№ 23

Лікарня надає послуги з обстеження медичних препаратів: чи обкладати їх ПДВ

Обласна клінічна лікарня є неприбутковою установою. Вона зареєстрована платником ПДВ та надає такі платні послуги: оренда приміщення, медичні огляди водіїв транспортних засобів згідно з укладеними договорами. Також лікарня надає послуги з експериментального обстеження медичних препаратів на підставі договорів, укладених із замовниками. Допоможіть розібратися: чи обкладаються ПДВ послуги з обстеження медичних препаратів?

Передусім зазначимо: платні послуги, які надає клінічна лікарня, передбачені Переліком платних послуг, що надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих навчальних медичних закладах освіти, затвердженим постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138.

Кошти, що отримують заклади охорони здоров’я від надання платних послуг, належать до власних надходжень таких закладів згідно зі ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI. Такі кошти належать до першої групи власних надходжень (надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством).

При вирішенні питання, чи обкладаються ПДВ ті чи інші платні послуги, які надають заклади охорони здоров’я, необхідно керуватися п.п. 197.1.5 ст. 197 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ).

Згідно з цим підпунктом звільнені від оподаткування операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства.

Але зверніть увагу: виняток із цього правила стосується таких послуг:

а) надання косметологічної допомоги, крім тієї, що надається за медичними показаннями;

б) масаж для зміцнення здоров’я дорослого населення, корекції постави тощо;

в) проведення профілактичних медичних оглядів із підготовкою висновку про стан здоров’я на прохання громадян;

г) проведення гігієнічної експертизи проектних матеріалів та попередніх проектних пропозицій, у тому числі щодо розміщення об’єкта, а також нормативної документації на нові технології виробництва продукції та нові види продукції за заявкою замовника, гігієнічна оцінка зразків нових видів продукції;

ґ) надання консультаційної допомоги з питань проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи;

д) обстеження за заявкою замовника об’єктів, що будуються, реконструюються або функціонують, з метою їх відповідності санітарному законодавству;

е) проведення за заявкою замовника токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних, санітарно-гігієнічних, фізіологічних та інших обстежень з метою визначення безпеки продукції для здоров’я людини;

є) видача суб’єктам господарювання дозволів на виробництво, використання, транспортування, зберігання, реалізацію, захоронення, знищення, утилізацію продукції і речовин вітчизняного та імпортного виробництва, що потенційно небезпечні для здоров’я людини;

ж) надання юридичним і фізичним особам консультаційної допомоги з питань застосування законодавства про охорону здоров’я, в тому числі щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;

з) проведення медичного огляду осіб для видачі:

— дозволу на право отримання та носіння зброї громадянам, крім військовослужбовців і посадових осіб, носіння зброї якими передбачено законодавством;

— відповідних документів на виїзд громадян за кордон за викликом родичів, що проживають у зарубіжних країнах, оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у службові відрядження (крім державних службовців, робота яких пов’язана з такими виїздами і які мають відповідні медичні документи);

— посвідчення водія транспортного засобу;

и) медичне обслуговування з’їздів, конференцій, симпозіумів, фестивалів, нарад, змагань тощо;

і) медичне обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням;

ї) організація медичного контролю осіб, які займаються фізичною культурою і спортом в оздоровчих закладах;

й) проведення профілактичних щеплень громадянам, які від’їжджають за кордон за викликом, для оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у туристичні подорожі (крім тих, що від’їжджають на лікування та у службові відрядження);

к) складення за заявками замовників санітарних паспортів радіотехнічних об’єктів та проведення досліджень для їх підтвердження;

л) проведення за заявками замовників державної санітарно-гігієнічної експертизи з акредитації та атестації підприємств, установ, організацій на право проведення токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних, санітарно-гігієнічних та інших досліджень;

м) визначення за заявками замовника шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, технологічного та трудового процесів, проведення досліджень для розробки засобів і заходів щодо усунення або зменшення їх небезпечної дії;

н) навчання за заявками замовників на робочих місцях фахівців підприємств, установ, організацій в установах санітарно-епідеміологічної служби, державних науково-дослідних інститутах гігієнічного та епідеміологічного профілю, а також фахівців підприємств, установ, організацій, проведення санітарно-гігієнічних та бактеріологічних досліджень;

о) надання за заявками замовників послуг з організації роботи відомчих санітарних лабораторій, оснащення їх медичною технікою (обладнанням, апаратурою, приладами); навчання на місці фахівців таких лабораторій методики проведення санітарно-гігієнічних досліджень.

Усі вищезазначені платні послуги, що надають заклади охорони здоров’я, підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 20 %.

У цій ситуації особливу увагу необхідно звернути на послугу, що зазначена в абз. «е» п.п. 197.1.5 ПКУ, а саме: проведення за заявкою замовника токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних, санітарно-гігієнічних, фізіологічних та інших обстежень з метою визначення безпеки продукції для здоров’я людини.

Якщо послуги щодо експериментального обстеження медичних препаратів за договорами замовників є різновидом таких послуг, то такі платні послуги, які надаються закладами охорони здоров’я, необхідно обкладати ПДВ за ставкою 20 %.

На жаль, у питанні детально не пояснюються характер та мета таких обстежень. Тому для остаточного вирішення цього питання радимо клінічній лікарні ретельно вивчити договори, які укладено із замовниками.

ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті