(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/10
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2015/№ 11

Обчислюємо стаж педагогічної роботи викладачам технічної школи

Просимо надати роз’яснення щодо обчислення педагогічного стажу викладачу технічної школи державного агентства водних ресурсів (ПТНЗ) з метою виплати йому надбавки за вислугу років. Викладач раніше обіймав такі посади (має диплом інженера-механіка):
1) з 15.09.80 р. по 16.05.81 р. — інженер-механік у колгоспі;
2) з 30.05.81 р. по 25.08.82 р. — головний інженер у радгоспі;
3) з 14.10.82 р. по 30.10.84 р. — головний інженер у колгоспі;
4) з 12.11.84 р. по 30.01.88 р. — викладач у технічній школі;
5) з 01.02.88 р. по 19.01.98 р. — інструктор у райкомі партії, райраді, райадміністрації, а потім — у райвиконкомі;
6) з 14.09.98 р. по сьогодні працює викладачем у технічній школі.
Які періоди роботи такого працівника можна зарахувати до його педстажу?

Згідно зі ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII надбавка за вислугу років є обов’язковою виплатою, гарантованою державою педагогічним працівникам. Нагадаємо, що Перелік посад педагогічних і науково-педагогічних працівників затверджено постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 (далі — Перелік № 963).

Надбавку за вислугу років нараховують щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки зарплати) залежно від стажу педагогічної роботи в таких розмірах: понад 3 роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %.

Умови виплати надбавки за вислугу років регулює Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджений постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78 (далі — Порядок № 78).

Згідно з абз. 1 п. 2 цього Порядку до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховують період роботи на посадах, передбачених Переліком № 963. При цьому включають до стажу і роботу на відповідних посадах у навчальних закладах СРСР.

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що період роботи на посаді викладача технічної школи, тобто з 12.11.84 р. по 30.01.88 р., а також з 14.09.98 р. по сьогодні включають до педстажу.

Що стосується періодів роботи в колгоспі та радгоспі, то тут не все так просто. Дійсно, згідно з абз. 7 п. 2 Порядку № 78 до стажу педагогічної роботи зараховують час роботи викладачів професійно-теоретичної підготовки професійно-технічних навчальних закладів за відповідною професією (спеціальністю) на виробництві та у сфері послуг.

Ця норма «оселилася» в Порядку № 78 уже давно, але й досі Міносвіти не надало будь-яких роз’яснень щодо її застосування. Тому доведеться самим робити висновки. Отже, викладачу професійно-теоретичної підготовки ПТНЗ можна зарахувати до педстажу період роботи на виробництві та у сфері послуг, якщо він викладає ту ж спеціальність, за якою працював.

Наприклад, якщо викладач, який раніше працював інженером, викладає спеціальність «машиніст бульдозера», то підстав для включення до педстажу періоду роботи інженером немає.

Тому вважаємо, що періоди роботи з 15.09.80 р. по 30.10.84 р. не включають до педстажу.

Що стосується періоду роботи з 01.02.88 р. по 19.01.98 р. на посаді інструктора в райкомі партії, райраді, райадміністрації, а потім — у райвиконкомі, то Порядком № 78 не передбачено включення їх до педстажу в будь-якому разі.

 

Викладач раніше обіймала такі посади (має диплом техніка-технолога за кваліфікацією «Приготування їжі»):

1) з 02.04.73 р. по 09.05.75 р. — кухар тресту їдалень;

2) з 27.06.75 р. по 10.03.77 р. — кухар, потім завідувач виробництва, потім бригадир кухарів у громадському харчуванні;

3) з 21.03.77 р. по 08.06.77 р. — обліковець у дослідно-меліоративній станції;

4) з 07.09.77 р. по 28.09.78 р. — кухар тресту їдалень;

5) з 23.11.78 р. по 02.10.80 р. — бригадир кухарів у громадському харчуванні;

6) з 15.09.97 р. і по сьогодні працює викладачем у технічній школі.

Які періоди роботи такого працівника можна зарахувати до його педстажу?

 

Однозначно, на підставі абз. 1 п. 2 Порядку № 78 включають до педстажу період роботи на посаді викладача технічної школи, тобто з 15.09.97 р. по сьогодні.

Що стосується періоду роботи на посаді кухаря, то його можна включити до стажу лише за умови, що педагог викладає таку саму спеціальність.

стаж, педагогічні працівники додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті