Бюджетна бухгалтерія, березень, 2015/№ 11

 • Інформаційна сторінка
 • Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції Постанова від 04.03.2015 р. № 81
 • Амортизація — 2015: нараховуємо за новими правилами Національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, які набули чинності з 1 січня 2015 року, приготували безліч сюрпризів для бухгалтерів бюджетних установ. Наприклад, однією з новацій НП(С)БО 121 «Основні засоби» є новий підхід до нарахування амортизації на основні засоби.
  Як у 2015 році нараховувати амортизацію? Яку вартість брати для її розрахунку? Як нараховувати амортизацію на об’єкти, введені в експлуатацію до 2015 року? У яких регістрах обліку відображати суму амортизації? Про все це ми розповімо в нашій статті.
 • Нараховуємо амортизацію: які регістри бухобліку застосовувати Які регістри бухгалтерського обліку можуть застосовувати бюджетні установи для нарахування амортизації на основні засоби та інші необоротні матеріальні активи? Як їх заповнювати у 2015 році? Якщо можна, будь ласка, наведіть приклад заповнення такого регістра.
 • Як виправити помилку з податку на землю Чи може суб’єкт господарювання виправити помилки, що допущені у податковій декларації з плати за землю на поточний рік, у одній уточнюючій податковій декларації як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати яких не настав?
 • Як сплачувати податок на землю, якщо не оформлені документи на земельну ділянку Чи є платниками земельного податку суб’єкти господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, в тому числі якщо вони є власниками будівель (споруд) або їх частин, що розташовані на таких земельних ділянках?
 • Індексація грошових доходів за березень 2015 року Основні засади проведення індексації, встановлені Законом про індексацію та Порядком № 1078, такі.
  1. Індексацію зарплати проводять усі роботодавці незалежно від своєчасності її виплати працівникам.
  2. Зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, розмір якого в березні 2015 року становить 1218 грн.
  3. 7азовим для проведення індексації вважається місяць підвищення зарплати (окладу, тарифної ставки та інших постійних складових зарплати).
 • Обчислюємо стаж педагогічної роботи викладачам технічної школи Просимо надати роз’яснення щодо обчислення педагогічного стажу викладачу технічної школи державного агентства водних ресурсів (ПТНЗ) з метою виплати йому надбавки за вислугу років. Викладач раніше обіймав такі посади (має диплом інженера-механіка):
  1) з 15.09.80 р. по 16.05.81 р. — інженер-механік у колгоспі;
  2) з 30.05.81 р. по 25.08.82 р. — головний інженер у радгоспі;
  3) з 14.10.82 р. по 30.10.84 р. — головний інженер у колгоспі;
  4) з 12.11.84 р. по 30.01.88 р. — викладач у технічній школі;
  5) з 01.02.88 р. по 19.01.98 р. — інструктор у райкомі партії, райраді, райадміністрації, а потім — у райвиконкомі;
  6) з 14.09.98 р. по сьогодні працює викладачем у технічній школі.
  Які періоди роботи такого працівника можна зарахувати до його педстажу?
 • Підвищення категорії бухгалтерові ДЮСШ Штатним розписом спортивної школи передбачено посаду бухгалтера (7-й тарифний розряд). Бухгалтер, яка обіймає таку посаду, закінчила навчання в університеті та отримала диплом магістра за спеціальністю «Фінанси і кредит». Чи можна підвищити тарифний розряд такому бухгалтеру?
 • Хто може бути куратором групи у вищому навчальному закладі Чи можуть завідувач відділення, керівник фізичного виховання, завідувач навчально-методичного кабінету, практичний психолог вищого навчального закладу 1 — 2 рівнів акредитації бути кураторами (класними керівниками групи), а також завідувати кабінетами із встановленням відповідних доплат?
Перейти до номеру
 • № 12/1
 • № 12
 • № 10
 • № 9
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить