(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/10
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2015/№ 11

Хто може бути куратором групи у вищому навчальному закладі

Чи можуть завідувач відділення, керівник фізичного виховання, завідувач навчально-методичного кабінету, практичний психолог вищого навчального закладу 1 — 2 рівнів акредитації бути кураторами (класними керівниками групи), а також завідувати кабінетами із встановленням відповідних доплат?

Куратор студентської групи 

 

Зауважимо, що питання призначення класного керівника групи (куратора) вищого навчального закладу законодавчо не врегульоване. Тому, як правило, навчальні заклади самостійно затверджують Положення про куратора студентської (академічної) групи, де зазначають усі організаційні моменти, пов’язані з його діяльністю. У тому числі в цьому документі доцільно зазначити, які саме працівники вищого навчального закладу можуть бути призначені кураторами групи.

Але зауважимо: це питання тісно пов’язане з оплатою за кураторство, порядок встановлення якої зазначено в абз. 4 п. 36 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Згідно з цією нормою викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) вузів I — II рівнів акредитації здійснюється доплата за класне керівництво (кураторство) у розмірі 20 % ставки зарплати (посадового окладу).

Отже, формально всі зазначені в запитанні працівники можуть бути кураторами студентської групи (якщо інше не передбачене положенням, що діє в установі), але доплату за таку роботу можна встановити лише керівникові фізичного виховання та практичному психологові. Оскільки завідувач відділення і завідувач навчально-методичного кабінету є керівними працівниками, то доплату їм встановити не можна, а отже, немає сенсу і призначати їх кураторами.

Згідно з п91 Інструкції № 102 керівні працівники закладів освіти мають право вести викладацьку діяльність у цьому ж навчальному закладі, але не більше 9 год на тиждень (360 год на рік). Водночас вони залишаються на посаді керівників, отже, не мають права на отримання доплати за кураторство.

 

Завідування навчальним кабінетом

 

Схожа ситуація також і з завідуванням навчальними кабінетами. Законодавством не визначено, хто саме може виконувати такі обов’язки, тому це питання вищі навчальні заклади також вирішують самостійно.

Слід зазначити, що Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327, передбачена така посада, як «завідувач навчального кабінету». Проте Типовими штатними нормативами вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації, затвердженими наказом Міносвіти від 23.01.2014 р. № 60, які набрали чинності 01.09.2014 р., не передбачено введення до штату вищого навчального закладу посади завідувача навчального кабінету. У зв’язку з цим обов’язки по завідуванню навчальним кабінетом покладаються наказом керівника на працівника вищого навчального закладу.

За виконання додаткового обсягу робіт, не пов’язаного безпосередньо з педагогічною роботою, Інструкцією № 102 передбачено встановлення додаткової оплати, а саме:

а) старшим викладачам, викладачам, майстрам виробничого навчання вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації за завідування навчальними кабінетами або лабораторіями здійснюється додаткова оплата у розмірі 10 — 15 % посадового окладу (ставки заробітної плати) за узгодженням з профспілковим комітетом. Конкретний розмір доплати встановлює керівник вищого навчального закладу (абз. 1 п. 42 Інструкції № 102).

Таким чином, працівникам, переліченим у запитанні, не може бути встановлено доплату, оскільки вони не є викладачами. Якщо керівні працівники закладів освіти ведуть викладацьку діяльність у цьому ж навчальному закладі, то права на отримання доплати за завідування кабінетом вони не мають;

б) у вищих навчальних закладах I — II рівнів акредитації, в яких створені кабінети обчислювальної техніки, викладачам та іншим працівникам, на яких покладено обслуговування цієї техніки, провадиться доплата у розмірі 5 — 10 % посадового окладу (ставки зарплати). Конкретний розмір доплати встановлює керівник вищого навчального закладу за погодженням з профспілкою (абз. 2 п. 41 Інструкції № 102);

в) викладачам вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації за завідування спортивними залами провадиться доплата у розмірі 10 % ставки зарплати (абз. 5 п. 41 Інструкції № 102).

Напрошується висновок, що таку доплату можна встановити керівнику фізичного виховання. Але ж він є педагогічним працівником, а не викладачем вищого навчального закладу. Тому скористатися цією нормою, на жаль, не можна.

Підставою для встановлення доплат за завідування кабінетами є тарифікація та відповідний наказ керівника навчального закладу про призначення завідувачів кабінетів і фактичне виконання працівниками покладених на них відповідних обов’язків. Додамо, що згідно з п. 8 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мін’юсту від 28.06.93 р. № 43, виконання викладачами вищих навчальних закладів обов’язків по завідуванню кабінетами, лабораторіями та відділеннями не є сумісництвом.

куратор, вищий навчальний заклад додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті