(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 44/1
 • № 44
 • № 43
 • № 42
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
8/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Листопад , 2015/№ 41

Повторно обраний селищний голова: чи є нові точки відліку для обчислення виплат

http://tinyurl.com/y4aa753a
Селищного голову обрано на другий строк. Як у такому разі визначити розрахунковий період для обчислення відпускних, лікарняних та інших виплат? Що з індексацією зарплати? Чи потрібно такого голову для зазначених цілей розглядати як новоприйнятого працівника? (Сумська обл.)

Повноваження селищного голови, який повторно обраний на таку посаду, не закінчуються. Тобто трудові відносини між ним і селищною радою не припиняються. Це означає, що в наведеній ситуації не йдеться про таку процедуру, як звільнення з подальшим укладенням нового трудового договору. На всі цих моментах ми вже зупинялися в консультації, наведеній вище.

Оскільки в цьому випадку не йдеться про новоприйнятого працівника, для селищного голови:

— не переривається робочий рік для цілей надання щорічної відпустки згідно з ч. 5 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III;

не переривається стаж, зокрема, для цілей надання додаткової оплачуваної відпустки як посадовій особі ОМС (постанова КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250);

— усі умови проведення індексації в жовтні 2015 року визначатимуться в загальному порядку як для працівника, який не переривав трудові відносини (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2015, № 39, с. 28).

Тепер поговоримо про нарахування виплат. Тут також використовуємо загальні підходи, прописані на нормативному рівні для розрахунку окремих виплат. Це означає, що в цьому випадку розрахунковим періодом для обчислення:

відпускних є 12 календарних місяців, що передують місяцю надання оплачуваної відпустки ( абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, далі — Порядок № 100);

лікарняних є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок — тимчасова непрацездатність ( п. 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266);

середньоденної зарплати для оплати днів відрядження (інших виплат, які визначаються на підставі заробітку за два місяці) будуть 2 календарні місяці, що передують місяцю від’їзду у відрядження / настанню іншої події ( абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Також враховуйте відповідні виплати, нараховані у зазначені розрахункові періоди.

Як бачимо, при розрахунку виплат, які нараховуються вже після переобрання селищного голови, потрібно брати до уваги також і період, що припадає на попередній строк виконання повноважень на посаді селищного голови, і виплати, нараховані в такому періоді. Інакше кажучи, відпускні, лікарняні, оплата відрядження та інші виплати розраховуються в загальному порядку.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
сільський голова додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті