Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2015/№ 41

 • Інформаційна сторінка
 • Щодо індексації зарплати педпрацівників у місяці підвищення окладів Лист від 07.10.2015 р. № 263/10/136-15 (витяг)
 • Склад та структура доходів місцевих бюджетів Як відомо, у грудні 2014 року були внесені комплексні зміни до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ), у тому числі в частині розширення джерел формування доходів місцевих бюджетів. Для зручності у використанні в бюджетному процесі ми сформували таблицю в розрізі видів доходів, яка, сподіваємось, стане вам у нагоді.
 • Як використати залишки субвенції Сільська рада надала субвенцію районному бюджету на потреби школи. При цьому згідно з рішенням сесії сільської ради кошти (вільний залишок загального фонду) розпорядженням відправлено на рахунок у Казначействі за КПКВ 250380, а потім платіжним дорученням в районний бюджет. На кінець кварталу ця субвенція залишиться невикористаною. Як слід показувати таку субвенцію у квартальній звітності: як дебіторську заборгованість чи як фактичні видатки? (Київська обл.)
 • Упорядкування використання легкових автомобілів органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами Який на сьогодні порядок використання автомобілів посадовими особами органів місцевого самоврядування та інших бюджетних установ? (Київська обл.)
 • Штатний розпис органу місцевого самоврядування Чим керуватися органу місцевого самоврядування при складанні штатного розпису? (Одеська обл.)
 • Селищного голову обрано на другий строк: що із трудовими відносинами За результатами місцевих виборів селищним головою обрано особу, яка обіймала цю посаду і до проведення виборів. Тобто поперед- ній і новообраний селищний голова — одна особа. Чи необхідно розірвати трудові відносини із вказаною особою та укласти з нею новий трудовий договір у разі такого повторного обрання на виборну посаду? (Сумська обл.)
 • Повторно обраний селищний голова: чи є нові точки відліку для обчислення виплат Селищного голову обрано на другий строк. Як у такому разі визначити розрахунковий період для обчислення відпускних, лікарняних та інших виплат? Що з індексацією зарплати? Чи потрібно такого голову для зазначених цілей розглядати як новоприйнятого працівника? (Сумська обл.)
 • Зарплата сільському (селищному) голові, його заступникам Які складові зарплати сільського голови та його заступників? (Хмельницька обл.)
 • Сільського голову не обрали на новий строк: чи виплачувати середню зарплату протягом 6 місяців Повноваження сільського голови закінчилися, оскільки його не переобрали на новий строк. До обрання на виборну посаду він працював бухгалтером в установі, яку на сьогодні вже ліквідовано. Чи може така особа претендувати на збереження за нею середньої зарплати протягом 6 місяців? Якщо так, як реалізується таке право? (Одеська обл.)
 • Середня зарплата сільському екс-голові: ПДФО та ВЗ бути Сільського голову не обрано на повторний строк. Йому призначили виплату середнього заробітку (за рахунок коштів місцевого бюджету) на період пошуку нового місця роботи, але не більше 6 місяців. Чи необхідно з такої виплати справляти ПДФО і військовий збір? (Одеська обл.)
 • «Змінний» відсоток надбавок і премій у місяці підвищення окладу: як ураховувати для індексації зарплати З 1 вересня 2015 року збільшилися посадові оклади працівників. Як розрахувати суму вересневого підвищення зарплати для індексації, якщо у місяці підвищення окладу змінився (у більший чи менший бік) відсоток виплати для надбавок, що встановлюються за рішенням керівника? Наприклад, до підвищення окладу працівник отримував надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 40 % окладу, а в місяці підвищення окладу йому виплатять цю надбавку в розмірі 30 % окладу. Або ж у педпрацівника в місяці підвищення окладу надбавка за престижність праці зросла з 10 до 20 % окладу або, навпаки, зменшилася з 20 до 10 %. Що робити із щомісячними преміями? Чи потрібно включати такі виплати до складу зарплати при порівняльних розрахунках з метою індексації? (м. Харків)
 • Новоприйняті в місяці законодавчого підвищення окладів: місяць — базовий для зарплатної індексації У вересні 2015 року законодавчо збільшили розмір мінімальної заробітної плати. У цьому самому місяці збільшені посадові оклади всіх працівників установ і закладів бюджетної сфери (оклади за ЄТС). Чи буде цей місяць базовим для працівників, прийнятих на роботу (не за переведенням) у вересні 2015 року? Що робити органам влади та органам місцевого самоврядування, де оклади «підтягнули» до нового розміру мінзарплати тільки тим, у кого вони виявилися менше нової «мінімалки»? Як діяти щодо «новачків» у такому місяці? (м. Харків)
 • Талони, смарт- та скретч-картки на пальне: що та як правильно застосовувати Більшість бюджетних установ не обходиться у своїй діяльності без службового автомобіля. Проте «залізний кінь» без пального нікуди не поїде. На щастя, сьогодні у розпорядженні власників автомобілів є відразу кілька способів забезпечення його пальним. Найбільшого поширення серед них набуло придбання пального за талонами, смарт- та скретч-картками. Але який із цих способів обрати? Котрий є найбільш зручним і вигідним для установи? А ще важливіше — як правильно оформити та відобразити у бухгалтерському обліку придбання пального за тим чи іншим способом? Ці питання особливо турбують наших читачів у світлі внесення змін до нормативно-правових актів з бухобліку згідно з наказом Мінфіну від 23.07.2015 р. № 664. І ми з радістю відповімо на них у цій статті.
Перейти до номеру
 • № 44/1
 • № 44
 • № 43
 • № 42
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить