Надбавка за вислугу років музичному керівнику

В обраному У обране
Друк
Ткаченко Оксана, начальник відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2015/№ 33
Працівника було прийнято на посаду музичного керівника 1 серпня 2013 року. Педагогічний стаж на момент працевлаштування на це місце роботи — 7 років 10 місяців. З якого місяця у нього виникне право на надбавку за вислугу років у розмірі 20 %?

Для відповіді на це запитання звернемося до положень Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78 (далі — Порядок № 78).

Надбавку за вислугу років педагогічним працівникам виплачують щомісяця у відсотках до посадового окладу. Розмір такої надбавки установлюють залежно від стажу педагогічної роботи конкретного працівника: більше 3 років — 10 %, понад 10 років — 20 %, більше 20 років — 30 %.

Змінюють розмір надбавки за вислугу років з місяця, наступного за місяцем, в якому з’явилося таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного та правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі, або з дня надання необхідних документів працівником. Це правило прописано в п. 7 Порядку № 78. Причому застосовувати його необхідно і за ситуації, коли надбавка за вислугу років встановлюється уперше, і у випадках подальшого збільшення розміру надбавки.

Педпрацівник, про якого йдеться в запитанні, був прийнятий на роботу 1 серпня 2013 року, при цьому він мав за плечима педагогічний стаж 7 років 10 місяців. Отже, 10 років педагогічного стажу він відсвяткує 30 вересня 2015 року. А вже з 1 жовтня 2015 року, коли його стаж перевищить 10 років, у цього педпрацівника з’явиться право на надбавку за вислугу років у розмірі 20 % посадового окладу.

Проте встановити йому надбавку за вислугу років у цьому розмірі необхідно лише з листопада 2015 року, тобто з місяця, наступного за місяцем, в якому у працівника виникло таке право.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити