(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/20
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2015/№ 33

Оплата праці водія пожежного автомобіля

У місцевій пожежній охороні працюють 4 водії пожежного автомобіля. Один з них пішов у відпустку. Іншому водію встановлено доплату за виконання обов’язків відсутнього працівника у розмірі 50 % посадового окладу. Як потрібно оплатити нічні години, які цей водій відпрацював за відсутнього працівника?

Установлення доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Відповідно до вимог ст. 105 КЗпП працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Згідно з п.п. 1.5.1 Умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій ДСНС України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 10.07.2006 р. № 431 (далі — наказ № 431), працівникам за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників установлюється доплата в розмірі до 50 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Але пам’ятайте: зазначена доплата не встановлюється керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій і їх заступникам.

У листі Мінпраці від 19.04.2011 р. № 126/06/186-11 визначено: виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення іншого працівника від своїх основних обов’язків — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, коли інший працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього колеги.

Покладання додаткових функцій з виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника оформляється наказом, який має бути погоджений із працівником.

Виконання додаткових обов’язків відбувається протягом робочого дня з урахуванням нормальної тривалості робочого часу, встановленої КЗпП, або тривалості робочого часу, встановленої для даної категорії працівників іншими нормативно-правовими актами України.

При цьому при покладанні на працівника додаткових обов’язків тимчасово відсутнього працівника слід ураховувати його реальні можливості виконання таких обов’язків, а саме: наявну професійну підготовку та фактичну зайнятість при виконанні власної роботи.

У зв’язку з тим що один і той самий працівник не може управляти одночасно двома транспортними засобами, вважаємо, що не слід покладати обов’язки тимчасово відсутнього водія на іншого водія та, відповідно, встановлювати йому доплату.

Так, наприклад, під час масштабної пожежі може виникнути потреба у виїзді відразу всіх 4 пожежних автомобілів, проте можливості такої не буде.

У випадках виробничої необхідності радимо покладати виконання обов’язків тимчасово відсутнього водія на іншого працівника, який має наявну професійну підготовку та фактично зможе виконувати ці обов’язки без звільнення від своїх основних.

Увага! Відповідно до вимог ст. 31 КЗпП власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, отже, тимчасово покласти виконання чужих обов’язків можна лише за згодою працівника.

Якщо відповідного працівника в закладі немає, можна прийняти на роботу тимчасового працівника. Згідно з п. 1 Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» від 24.09.74 р. № 311-ІХ працівники, прийняті на роботу на строк до чотирьох місяців для заміщення тимчасово відсутніх працівників, за якими зберігається їхнє місце роботи (посада), вважаються тимчасовими, про що їх має бути попереджено при укладенні трудового договору.

Доплата за роботу в нічний час

Відповідно до вимог ст. 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, що встановлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Так, згідно з п.п. 1.5.2 наказу № 431 працівникам закладів і організацій ДСНС України за роботу в нічний час за кожну годину роботи з 22:00 і до 6:00 установлюється доплата в розмірі до 40 % годинної тарифної ставки (посадового окладу).

Увага! Конкретний розмір доплати за роботу в нічний час працівникам закладів і організацій ДСНС України установлюється колективним договором кожного закладу окремо, але він не може бути нижче 20 та вище 40 % годинної тарифної ставки (посадового окладу).

Таким чином, незалежно від того, установлено працівнику доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника чи ні, доплата за роботу у нічний час буде нараховуватись у відсотках до годинної тарифної ставки (посадового окладу) без урахування інших доплат та надбавок.

оплата праці, водій пожежного автомобіля додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.