(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 32/1
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28/1
  • № 28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/20
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2015/№ 33

Підвищення кваліфікації попри все…

Держустанова уклала з навчальним закладом договір про надання послуг з підвищення кваліфікації працівника. Відповідно до цього договору держслужбовець, для якого місце роботи в цій держустанові є основним, повинен був розпочати навчання з 7 вересня 2015 року, однак 31 серпня захворів. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, що свідчить про хворобу такого працівника, якщо він був закритий у період проходження підвищення кваліфікації?

Розпочнемо з того, що роботодавець не має права направляти на підвищення кваліфікації працівника, який перебуває на лікарняному. Річ у тім, що на період тимчасової непрацездатності працівникові надається листок непрацездатності, який є підставою для звільнення від виконання виробничих завдань і доручень у зв’язку з непрацездатністю. Отже, направлення працівника на навчання для підвищення кваліфікації в період хвороби є протизаконним (див. лист Мінфіну від 20.01.2007 р. № 31-18030-07-10/854).

У цій ситуації роботодавцю необхідно було з урахуванням тимчасової непрацездатності працівника:

— домовитися з навчальним закладом про перенесення початку проходження підвищення кваліфікації на інший період;

— унести зміни до наказу про направлення на навчання для підвищення кваліфікації.

За такого розвитку подій дні тимчасової непрацездатності працівника, посвідчені лікарняним листом, підлягали б оплаті в загальному порядку.

Але якщо хворого працівника всупереч вимогам законодавства все ж направляють на підвищення кваліфікації з відривом від виробництва? У цьому випадку в табелі обліку робочого часу робочі дні, пропущені у зв’язку з проходженням підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, відображайте з кодом «ІН» (цифровий код «22»).

За працівником-держслужбовцем, направленим на курси підвищення кваліфікації, зберігається середня зарплата за основним місцем роботи (див. ст. 122 КЗпП, постанову КМУ «Про гарантії та компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва» від 28.06.97 р. № 695). Її розраховуйте шляхом множення середньоденної зарплати працівника, розрахованої згідно з вимогами Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, на кількість робочих днів, пропущених ним у зв’язку з проходженням підвищення кваліфікації. Графік проведення занять на курсах підвищення кваліфікації при цьому не має значення.

Що стосується допомоги по тимчасовій непрацездатності, то вона надається у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати за період хвороби (див. п. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV). Оскільки працівник не скористався своїм правом перебування на лікарняному, а став до роботи, допомога по тимчасовій непрацездатності має бути виплачена тільки за дні фактичного перебування на лікарняному. За дні хвороби, що припали на період підвищення кваліфікації, лікарняні працівнику не виплачуються. На це, зокрема, звертав увагу Фонд соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в листі від 14.05.2015 р. № 5.2-32-846.

підвищення кваліфікації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.