Хто затвердить штатний розпис та кошторис сільської школи

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник Управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Вересень, 2015/№ 35
Сільська школа з 2015 року фінансується з районного бюджету. Хто має затвердити її штатний розпис, кошторис та інші необхідні документи?

Видатки на утримання загальноосвітніх шкіл усіх ступенів відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) здійснювалися і здійснюються з районних бюджетів. Змінами, внесеними до цього Кодексу у грудні 2014 року, змінено механізм їх фінансування — джерелом фінансування визначено субвенцію з державного бюджету.

Головним розпорядником коштів за такими видатками є відділ освіти райдержадміністрації, який затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (ст. 22 БКУ).

Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ затверджено постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок). Ним, зокрема, передбачено:

— установа незалежно від того, чи веде вона бухгалтерський облік самостійно, чи обслуговується централізованою бухгалтерією, для забезпечення своєї діяльності складає індивідуальні кошториси (п. 3 Порядку);

— установам можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів (п. 5 Порядку);

— розпорядники свої витрати приводять у відповідність з бюджетними асигнуваннями та іншими показниками, що доведені лімітними довідками. Для цього чисельність працівників установи, що пропонується до затвердження за штатним розписом, повинна бути приведена у відповідність із визначеним фондом оплати праці, а інші витрати — у відповідність із іншими встановленими асигнуваннями таким чином, щоб забезпечити виконання покладених на установу функцій (п. 28 Порядку);

— кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, плани використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів), помісячні плани використання бюджетних коштів і штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи (п. 32 Порядку). Для загальноосвітньої школи вищестоящою установою є відділ освіти райдержадміністрації;

— зазначені документи, а також розрахунки, які обґрунтовують показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету, що включаються до проекту кошторису, підписуються директором школи та головним бухгалтером райвідділу освіти (п. 37 Порядку).

Отже, кошторис, штатний розпис та усі документи, пов’язані із утриманням загальноосвітньої школи, підписуються директором школи і головним бухгалтером відділу (управління) освіти райдержадміністрації та затверджуються його керівником.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити