(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 36/1
 • № 36
 • № 34
 • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
12/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2015/№ 35

Хто затвердить штатний розпис та кошторис сільської школи

http://tinyurl.com/y56hvv7g
Сільська школа з 2015 року фінансується з районного бюджету. Хто має затвердити її штатний розпис, кошторис та інші необхідні документи?

Видатки на утримання загальноосвітніх шкіл усіх ступенів відповідно до ст. 89 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) здійснювалися і здійснюються з районних бюджетів. Змінами, внесеними до цього Кодексу у грудні 2014 року, змінено механізм їх фінансування — джерелом фінансування визначено субвенцію з державного бюджету.

Головним розпорядником коштів за такими видатками є відділ освіти райдержадміністрації, який затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (ст. 22 БКУ).

Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ затверджено постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок). Ним, зокрема, передбачено:

— установа незалежно від того, чи веде вона бухгалтерський облік самостійно, чи обслуговується централізованою бухгалтерією, для забезпечення своєї діяльності складає індивідуальні кошториси (п. 3 Порядку);

— установам можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених кошторисів (п. 5 Порядку);

— розпорядники свої витрати приводять у відповідність з бюджетними асигнуваннями та іншими показниками, що доведені лімітними довідками. Для цього чисельність працівників установи, що пропонується до затвердження за штатним розписом, повинна бути приведена у відповідність із визначеним фондом оплати праці, а інші витрати — у відповідність із іншими встановленими асигнуваннями таким чином, щоб забезпечити виконання покладених на установу функцій (п. 28 Порядку);

— кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, плани використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів), помісячні плани використання бюджетних коштів і штатні розписи затверджуються керівником відповідної вищестоящої установи (п. 32 Порядку). Для загальноосвітньої школи вищестоящою установою є відділ освіти райдержадміністрації;

— зазначені документи, а також розрахунки, які обґрунтовують показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету, що включаються до проекту кошторису, підписуються директором школи та головним бухгалтером райвідділу освіти (п. 37 Порядку).

Отже, кошторис, штатний розпис та усі документи, пов’язані із утриманням загальноосвітньої школи, підписуються директором школи і головним бухгалтером відділу (управління) освіти райдержадміністрації та затверджуються його керівником.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
штатний розпис, кошторис, школа додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті