Теми статей
Обрати теми

Облік субсидій

Станкус Тетяна, заступник головного редактора газети «Бюджетна бухгалтерія»
Студент ВНЗ денної форми навчання мешкає у студентському гуртожитку. Йому надано субсидію. Як обліковувати суму субсидії, яка надходить на рахунок навчального закладу?

Дійсно, деякі студенти звертаються до органів соціального захисту за наданням субсидії і отримують її.

Так, згідно із п. 2 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21.10.95 р. № 848, право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, — на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів — на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності — на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У випадку призначення студенту субсидії частину плати за гуртожиток вносить сам студент, а частину — структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

Субсидія, як і плата за послугу з проживання, яка надходить від студента, обліковується на субрахунку 323 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги».

Для зручності під час нарахування плати за гуртожиток ви можете вести облік за аналітичними рахунками 675/1 — для обліку заборгованості безпосередньо студента за гуртожиток та 675/2 — для обліку заборгованості студента у частині призначеної йому субсидії.

Наведемо умовний приклад.

Приклад. Вартість проживання у гуртожитку складає 320 грн. на місяць*.

* Приклад розрахунку вартості проживання у гуртожитку див. у газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 11, с. 20.

При цьому 200 грн. повинен сплатити сам студент, а 120 грн. у вигляді субсидії надійде на спеціальний рахунок ВНЗ від управління праці та соціального захисту населення.

Відобразимо ці операції в бухобліку.

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума, грн.

дебет

кредит

1

Нарахована оплата за гуртожиток (плата студента)

675/1

711

200

2

Нарахована оплата за гуртожиток (субсидія)

675/2

711

120

3

Отримана плата за гуртожиток на рахунок ВНЗ від студента

323

675/1

200

4

Отримана субсидія від управління праці та соціального захисту населення

323

675/2

120

Теги субсидії
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі