Дитина народила дитину: чи втрачається право на пільгу з харчування в ДНЗ

Міняйло Ірина, головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування
У багатодітній родині, в якій троє дітей, одна дитина (незаміжня) народжує в 17 років. Чи є ця сім’я й надалі багатодітною? Чи може така сім’я користуватися пільгою на харчування в дошкільному навчальному закладі іншої дитини?

Питання щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах державної і комунальної форм власності регламентуються Законом України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III, прийнятою на його виконання постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243 та Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, який затверджено наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667.

Зазначеними постановою і Порядком визначено, що для батьків, які мають трьох і більше дітей (до 18 років), розмір плати зменшується на 50 %.

Статтею 6 Сімейного кодексу України встановлено, що у віці до 18-ти років дитина вважається неповнолітньою.

Виходячи з викладеного, оскільки у наведеному випадку старшій дитині ще не виповнилося 18-ти років, така сім’я продовжує користуватися пільгою з оплати за харчування в дошкільному навчальному закладі.

Одночасно слід зазначити, що з 01.01.2016 р. від плати звільняються не лише батьки дітей, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (461 грн. у 2016 році), але й батьки дітей та особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III. Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту населення (аналогічно звільненню від плати малозабезпечених сімей за утримання учнів у школах-інтернатах).

Законодавством не передбачено ніяких інших умов для зазначених сімей при звільненні від згаданої плати.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі