(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Грудень , 2016/№ 47

Оклад головлікаря обласної стоматполіклініки

До штату обласної стоматологічної поліклініки (самостійний амбулаторно-поліклінічний заклад, що обслуговує 60 тис. населення) на посаду головного лікаря приймається працівник, який має:
— сертифікат лікаря-спеціаліста (лікар-ортопед-стоматолог);
— першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Стоматологія ортопедична»;
— стаж за фахом понад 10 років.
Він не проходив атестацію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я». У зв’язку з цим виникло запитання: як у цьому випадку встановити посадовий оклад головному лікарю?

Оплата праці лікарів та інших медичних працівників здійснюється згідно з Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Відповідно до п.п. 2.2.1 цих Умов посадовий оклад головного лікаря визначається за тарифним розрядом ЄТС та встановлюється згідно з групою оплати праці керівних працівників закладів охорони здоров’я. У зв’язку з тим, що стоматологічна поліклініка є самостійною амбулаторно-поліклінічною установою, за якою закріплена територія обслуговування населення, група оплати праці головному лікарю зазначеної установи визначається відповідно до п. 6 додатка 2 до Умов № 308/519 залежно від чисельності прикріпленого населення.

У вашому випадку посадовий оклад головному лікарю слід встановлювати за IV групою з оплати праці, адже чисельність прикріпленого за медзакладом населення складає 60 тис. чоловік.

У свою чергу, п. 1.5 Умов № 308/519 передбачено, що посадові оклади керівників закладів охорони здоров’я, визначені за пп. 2.1 і 2.2 цих Умов з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію, не можуть бути нижче посадових окладів керівників структурних підрозділів — лікарів (провізорів) відповідної або нижчої кваліфікації, визначених за пп. 2.1 і 2.2 Умов № 308/519 з урахуванням підвищення за оперативне втручання. Цей порядок установлення посадових окладів не застосовується для керівників, які не мають кваліфікаційної категорії.

Згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженим наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117, кваліфікаційні вимоги до керівника закладу охорони здоров’я (головного лікаря) такі: повна вища освіта за напрямом підготовки «Медицина»; проходження інтернатури за однією зі спеціальностей медичного профілю з подальшою спеціалізацією за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я»; наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності; стаж роботи за фахом — не менше 5 років.

У разі призначення лікаря на посаду керівника закладу (головного лікаря) йому протягом трьох років із дня призначення на керівну посаду здійснюється підвищення посадового окладу за лікарською кваліфікаційною спеціальністю, яку він мав на момент призначення (п.п. 3 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519). Після закінчення цього строку він повинен в обов’язковому порядку пройти атестацію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я».

Якщо ж після закінчення 3 років із дня призначення на посаду головний лікар не пройде атестацію за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я», то після закінчення цього строку посадовий оклад йому встановлюється згідно з п. 2.2 Умов № 308/519.

У вашому випадку працівник, що приймається на посаду головного лікаря обласної стоматологічної поліклініки, не має кваліфікаційної категорії за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров’я», але має першу кваліфкатегорію як лікар-ортопед-стоматолог.

Отже, при встановленні йому посадового окладу слід застосовувати норми п.п. 2.2.1 Умов № 308/519 та враховувати підвищення посадового окладу за першу кваліфікаційну категорію, яку він має за лікарською спеціальністю (п.п. 3 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519). Однак ще раз звертаємо вашу увагу: вказана норма застосовується лише за умови, якщо лікар не працював раніше на керівних посадах (керівник закладу охорони здоров’я або заступник керівника).

Зазначимо, що розміри підвищень посадового окладу за наявність лікарської кваліфікаційної категорії наведені у п.п. «а» п.п. 1 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519 і на сьогодні складають:

— за вищу кваліфікаційну категорію — 44,9 % тарифної ставки працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС;

за першу кваліфікаційну категорію — 31,9 %;

— за другу кваліфікаційну категорію — 24,1 %.

Далі наведемо розрахунок з установлення розміру посадового окладу головному лікарю (станом на 01.12.2016 р.)* з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію.

* Згідно з постановою КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 23.11.2016 р. № 840.

Складові заробітної плати

Підстава

Розрахунок посадового окладу головного лікаря, грн.

Посадовий оклад

П. 2.2 Умов № 308/519

3444

(IV група з оплати праці — 15-й тарифний розряд, п.п. 2.2.1)

Підвищення за кваліфікаційну категорію

П.п. 3 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519

425,87

(1335 грн. х 31,9 %, 1 категорія за лікарською спеціальністю)

Разом посадовий оклад з урахуванням підвищень

3869,87

(3444 + 425,87)

Зауважимо, що цей оклад головного лікаря (3869,87 грн.) не може бути нижче посадового окладу керівника структурного підрозділу — лікаря відповідної або нижчої кваліфікації (з урахуванням підвищень за завідування та за оперативне втручання). Якщо ця умова (п. 1.5 Умов № 308/519) виконується, то такий оклад зазначається у графі 5 тарифікаційного списку. Саме на нього потім нараховуються всі види підвищень, доплат та надбавок, передбачені Умовами № 308/519 для керівника.

посадовий оклад, головний лікар, стоматологічна поліклініка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті