Видатки на утримання бригади по благоустрою селища

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, експерт з фінансових питань, Проектний офіс секторальної децентралізації, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Грудень, 2016/№ 47
У заходах програми «Розвиток житлово-комунального господарства та благоустрій селища» житлово-комунальне підприємство як одержувач бюджетних коштів передбачило утримання працівників бригади по благоустрою селища, які перебувають у штаті цього підприємства, і щомісячно надає в Казначейство платіжні доручення на в иплату заробітної плати працівникам цієї бригади.
Чули, що якщо підприємство надає розпоряднику бюджетних коштів будь-які послуги, у тому числі з благоустрою селища, то розпорядник бюджетних коштів повинен розраховуватися з підприємством шляхом проведення платежів на підставі платіжних доручень, укладених договорів, а також документів, що підтверджують отримання послуг. Чи не призведе оплата за такі послуги до нецільового використання бюджетних коштів?

До видатків, які можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів. Це передбачено п. 5 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Тобто передбачати кошти у бюджеті на зазначені цілі можна лише за наявності затвердженої відповідною місцевою радою програми.

Відповідно до ч. 6 ст. 22 БКУ розпорядник бюджетних коштів може уповноважити одержувача бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, та надати йому кошти бюджету (на безповоротній чи поворотній основі) в межах відповідних бюджетних асигнувань.

Одержувач бюджетних коштів використовує такі кошти на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі цього розпорядника бюджетних коштів.

Отже, якщо житлово-комунальне підприємство визначено виконавцем заходів місцевої програми, затвердженої місцевою радою, то воно може отримувати кошти з бюджету як одержувач бюджетних коштів у мережі головного розпорядника коштів.

Пунктом 5.6 розд.4 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.2012 р. № 938, передбачено, що одержувачі бюджетних коштів подають до органу Казначейства план використання бюджетних коштів у порядку та за формою, визначеними законодавством, затверджений керівником за погодженням з розпорядником бюджетних коштів.

Використання коштів здійснюється виключно за напрямками, визначеними у плані використання бюджетних коштів.

Комунальне підприємство, крім виконання заходів з реалізації місцевих програм, може надавати послуги відповідно до основної господарської діяльності. У такому випадку видатки на оплату таких послуг передбачаються у кошторисах розпорядників коштів, що є їх споживачами. Оплата здійснюється на підставі укладених угод та наданих рахунків.

Тож за умови виконання перелічених вимог, порушень у частині цільового використання бюджетних коштів немає.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити