Відповідальний за цивільну оборону в медустановах: вивчаємо працезарплатні зміни

В обраному У обране
Друк
Купліванчук Анжела, заступник директора Департаменту — начальник відділу методології оплати праці та роботи з місцевими бюджетами Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення
Бюджетна бухгалтерія Лютий, 2016/№ 6
Штатним розписом закладу охорони здоров’я передбачена посада «начальник штабу цивільної оборони». Зараз у Класифікатору професій така професійна назва роботи не передбачена, а фігурує тільки назва роботи «фахівець з питань цивільного захисту».
У зв’язку з цим виникло запитання: чи потрібно вносити зміни до штатного розпису закладу? Якщо так, то чи вплинуть правки в назві посади на оплату праці працівника, який її обіймає? Чи відрізняється ситуація, якщо в закладі охорони здоров’я передбачена штатна посада інженера штабу з цивільної оборони?

Додатками до наказу МОЗ «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 р. № 33 передбачені такі посади відповідальних за цивільну оборону:

«начальник штабу цивільної оборони» — вводиться 1 посада в закладах, віднесених до I — III груп з оплати праці керівних працівників;

«інженер штабу цивільної оборони» — вводиться в закладах, віднесених до IV — V груп з оплати праці, виходячи з розрахунку: 0,25 посади — у закладах з кількістю лікарських посад до 30; 0,5 посади — у закладах з кількістю лікарських посад від 30 до 50; 0,75 посади — у закладах з кількістю лікарських посад понад 50.

За загальним правилом назви посад у штатному розписі вказуються відповідно до Класифікатора професій. Стосовно наведених посад у Класифікаторі професій ДК 003:2010, затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327, є зміни. Вони внесені наказом Мінекономрозвитку від 02.09.2015 р. № 1084.

Так, з 01.10.2015 р. із Класифікатора професій ДК 003:2010 виключена професійна назва роботи «начальник штабу цивільної оборони» (код 1210.1), яка значилася у професійній групі «Керівники підприємств, установ та організацій». Між тим одночасно Класифікатор професій ДК 003:2010 поповнився новою професійною назвою роботи «фахівець з питань цивільного захисту» (код 2149.2), яку віднесено до професійної групи «Професіонали в інших галузях інженерної справи».

Увага! У зв’язку зі змінами професійних назв робіт у Класифікаторі професій ДК 003:2010 необхідно внести зміни до штатного розпису закладу охорони здоров’я: посаду «начальник штабу цивільної оборони» або «інженер штабу цивільної оборони» замінити на посаду «фахівець з питань цивільного захисту».

Також зміни потрібно внести і до інших документів — особової картки та особової справи працівника, його трудової книжки, посадової інструкції.

Які тарифні розряди за ЄТС передбачені для посади «фахівець з питань цивільного захисту»? Для відповіді на це запитання звернемося до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308).

Цими Умовами прямо не передбачений тарифний розряд для посади «фахівець з питань цивільного захисту». Утім, як зазначалося раніше, ця професійна назва роботи віднесена до професійної групи «Професіонали в інших галузях інженерної справи». Тому при встановленні тарифного розряду для посади «фахівець з питань цивільного захисту» слід скористатися схемою тарифних розрядів для інших професіоналів, наведеною в п.п. 3 п.п. 2.2.21 Умов № 308.

Важливо! Працівнику, що обіймає посаду фахівця з питань цивільного захисту, посадовий оклад встановлюють на рівні таких тарифних розрядів за ЄТС: провідному — 10-й, I категорії — 9-й, II категорії — 8-й, без категорії — 7-й тарифний розряд.

Для працівника, що раніше обіймав посаду «начальник штабу цивільної оборони», це матиме деякі наслідки. Річ у тім, що згідно з п.п. 2.2.1 Умов № 308 для посади начальника штабу цивільної оборони передбачений 11 — 10-й тарифний розряд (залежно від групи оплати праці) без прив’язки до категорій. Тоді виникає запитання: як встановити тарифні розряди працівнику після перейменування посади з начальника штабу цивільної оборони на посаду фахівця з питань цивільного захисту?

У цьому випадку можна звернутися до п. 11 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336: працівники, які мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, можуть бути призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії. На цій підставі працівник, який раніше обіймав посаду начальника штабу цивільної оборони, може бути призначений керівником на посаду провідного фахівця з питань цивільного захисту зі встановленням йому посадового окладу за 10-м тарифним розрядом.

Інша ситуація склалася щодо оплатних моментів при зміні посади «інженер штабу цивільної оборони» на посаду «фахівець з питань цивільного захисту». Річ у тім, що тарифні розряди для інженерів усіх спеціальностей встановлюються на підставі п.п. 3 п.п. 2.2.21 Умов № 308, тобто як і для інших професіоналів, до категорії яких віднесена і посада «фахівець з питань цивільного захисту». Таким чином, при зазначеній зміні назв посад в оплатному питанні все залишилося без змін.

Увага! У цій ситуації зміна посад «начальник штабу цивільної оборони» і «інженер штабу цивільної оборони» на посаду «фахівець з питань цивільного захисту» слід розглядати як зміну істотних умов праці незалежно від наслідків: змінюється тільки найменування посади чи ж одночасно відбувається і зміна тарифного розряду.

Роботодавець зобов’язаний повідомити працівника про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження ( ч. 3 ст. 32 КЗпП). Якщо працівник не згоден на продовження роботи на нових умовах, то трудовий договір з ним припиняють на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП ( ч. 4 ст. 32 КЗпП).

Про скасування професійної назви роботи «начальник штабу цивільної оборони» МОЗ поінформувало в листі від 21.12.2015 р. № 10.03.67/39947.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити