Надання фінансової підтримки збитковому підприємству

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, заступник директора Департаменту місцевих бюджетів — начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства фінансів України, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Липень, 2016/№ 25
Селищна рада — засновник комунального підприємства, яке є збитковим. Рада надає фінансову підтримку для ремонту та модернізації техніки. Як правильно надати таку підтримку: за КТКВК 180409 поповнити Статутний фонд комунального підприємства чи за КТКВК 100103 надати йому фінансову підтримку?

Згідно із ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР до компетенції сільських, селищних та міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та цільових програм.

Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 91 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) з усіх місцевих бюджетів можуть здійснюватися видатки на фінансування програм, які затверджені відповідною місцевою радою.

Отже, селищна рада може затвердити програму підтримки комунального підприємства, засновником якого є, та передбачити в бюджеті кошти на її виконання. У цьому випадку видатки відображаються з урахуванням галузевої ознаки та основних груп видатків, визначених бюджетною класифікацією, затвердженою наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11. Так, наприклад, за КТКВК 100103 «Дотація житлово-комунальному господарству», 100201 «Теплові мережі», 100202 «Водопровідно-каналізаційне господарство» або за 180109 «Програма стабілізації та соціально-економічного розвитку територій».

Якщо це поточні видатки застосовується КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», якщо капітальні — КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Водночас слід зазначити, що не буде помилкою передбачити у селищному бюджеті видатки за КТКВК 180409 «Внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування у статутні капітали суб’єктів підприємницької діяльності» та КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Оскільки кошти на поповнення статутного капіталу комунального підприємства належать до витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів ( п. 3 ч. 2 ст. 71 БКУ) та спрямовуються на розвиток підприємства, а у вашому випадку передбачається провести модернізацію техніки, це і є видатки, пов’язані із розвитком підприємства.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити