(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 28/1
 • № 28
 • № 26
 • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
1/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Липень , 2016/№ 27

Інформаційна сторінка

http://tinyurl.com/yyjsvnnk

Індекс інфляції у червні — 99,8 %

За повідомленням Держслужби статистики, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2016 року порівняно з травнем становив 99,8 %.

Оновлено довідники податкових пільг

ДФСУ затвердила нові довідники податкових пільг станом на 01.07.2016 р., а саме:

— податкових пільг, що є втратами доходів бюджету (№ 79/1);

— інших податкових пільг (№ 79/2).

Нагадаємо, що зазначені довідники необхідні при заповненні Звіту про суму податкових пільг.

Зміни до законів про виконавче провадження

Законами України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 р. № 1403-VIII та «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII запроваджується інститут приватних виконавців.

Тобто примусове виконання судових рішень і рішень інших органів тепер покладатиметься не тільки на органи державної виконавчої служби, але й на приватних виконавців. Щоправда, сфера діяльності останніх обмежена.

Серед іншого, приватні виконавці не можуть здійснювати примусове виконання рішень, за якими боржниками є держава та державні органи, державні та комунальні підприємства; рішень, за якими стягувачами є держава, державні органи; рішень адміністративних судів та рішень Європейського суду з прав людини.

Обидва закони набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування (офіційно опубліковані 05.07.2016 р.).

Застосування ПСП до вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника або при виході на пенсію

Згідно з п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 1930 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1378 грн. х 1,4).

Відповідно до п.п. 14.1.48 ст. 14 ПКУ заробітна плата для цілей розд. ІV цього Кодексу — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Тобто фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, в тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї виплат, не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Таке роз’яснення надала ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Київ.

Відпустка музичного керівника ДНЗ

Управління соціально-економічного захисту Профспілки працівників освіти і науки України на своєму сайті (http://pon.org.ua) розмістило відповідь на таке запитання:

«Якої тривалості має надаватися щорічна основна відпустка музичному керівникові дошкільного навчального закладу комбінованого типу, якщо він працює з дітьми 4 груп загального розвитку і 2 груп для дітей з порушеннями мовлення та психічного розвитку?»

Так, тривалість відпустки педагогічним працівникам дошкільних навчальних закладів визначається відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам» від 14.04.97 р. № 346.

Згідно з приміткою 1 розд. «Дошкільні навчальні заклади» цього Порядку щорічна основна відпустка тривалістю 56 календарних днів надається музичним керівникам дошкільних навчальних закладів загального типу, якщо вони обслуговують групи, в яких є не менш як 50 % дітей, які потребують корекції фізичного і психічного розвитку, або якщо в цих закладах укомплектовано не менш як 50 % таких груп.

В інших випадках тривалість щорічної відпустки музичних керівників становить 42 календарних дні.

Тож зважаючи на те, що музичний керівник працює з дітьми 4 груп загального типу та дітьми 2 груп компенсуючого типу, що становить менше 50 %, щорічна відпустка надається тривалістю 42 календарних дні.

Нарахування ЄСВ на зарплату інвалідам не за основним місцем роботи

ДФСУ у листі від 09.06.2016 р. № 12816/6/99-99-13-02-03-15 повідомила, що ЄСВ для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлено у розмірі 8,41 % бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.

Підставою для застосування цього розміру ЄСВ є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті