(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Липень , 2016/№ 28

Директор школи — новий працівник: визначаємо тривалість щорічної відпустки для літа 2016 року + відпускні

Директора загальноосвітнього навчального закладу прийнято на роботу 01.06.2016 р. Згідно з графіком відпусток усім педагогічним працівникам школи надається щорічна основна відпустка з 27.06.2016 р. тривалістю 56 календарних днів. Чи може новоприйнятий директор школи скористатися щорічною основною відпусткою тривалістю 56 календарних днів уже в червні 2016 року (як і решта педпрацівників нашого закладу)? Якщо так, то як у такому разі розрахувати відпускні?

У ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) прописані правила надання щорічної відпустки працівникам, трудові відносини з якими тривають менше 6 місяців. Стисло нагадаємо їх.

Так, право працівника на щорічну відпустку повної тривалості у перший рік роботи в установі виникає після закінчення 6 місяців безперервної роботи в цій установі (ч. 5 ст. 10 Закону про відпустки). При цьому 6-місячний строк відлічується з дня укладення трудового договору. До відпрацювання 6 місяців, за узгодженням з роботодавцем працівник може піти в щорічну відпустку, але її тривалість визначать пропорційно до відпрацьованого часу (ч. 6 ст. 10 Закону про відпустки).

Пам’ятайте: ст. 10 Закону про відпустки передбачено категорії працівників, яким щорічна відпустка повної тривалості в перший рік роботи в установі надається за їх бажанням до настання 6-місячного строку безперервної роботи.

Це загальні правила надання щорічної відпустки для працівників-новачків. У той же час педагоги — особлива категорія працівників, для яких нормативною базою передбачено певні «привілеї». Таке твердження стосується і порядку надання їм щорічних відпусток. Перш ніж навести відповідні норми, нагадаємо: посаду директора загальноосвітнього навчального закладу віднесено до посад педагогічних працівників (див. Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963).

Так ось, і в ч. 14 ст. 10 Закону про відпустки, і в абз. 3 п. 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.97 р. № 346 (далі — Порядок № 346), обумовлено: керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Зауважимо, що працівнику, який обіймає посаду директора загальноосвітнього навчального закладу, надається щорічна основна відпустка тривалістю 56 календарних днів (додаток до Порядку № 346).

Таким чином, директор школи, прийнятий протягом 2015/2016 навчального року (а саме 01.06.2016 р.) має право на щорічну основну відпустку повної тривалості (56 календарних днів) у період літніх канікул 2016 року.

Тобто, по суті, директор загальноосвітнього навчального закладу, про якого ідеться в запитанні, може оформити щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів уже з 27.06.2016 р.

Тепер поговоримо про розрахунок відпускних. Підкреслимо, що в цьому випадку при оформленні щорічної відпустки з 27.06.2016 р. у працівника немає жодного повністю відпрацьованого місяця. У зв’язку з цим розрахунковим періодом для визначення плати за період щорічної відпустки будуть умовні 12 календарних місяців, що передують місяцю надання цієї відпустки, а саме червень 2015 року — травень 2016 року (без урахування святкових і неробочих днів, що припали на цей період). А от обчислення середньої зарплати для розрахунку відпускних провадять виходячи з установленої тарифної ставки (посадового окладу) на дату виходу у відпустку. Про такий механізм розрахунку йдеться в пп. 2 і 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, а також у листі Мінпраці від 22.12.2005 р. № 717/018/84-05.

Наведемо в цифрах розрахунок відпускних для нашої ситуації.

Приклад. Посадовий оклад (тарифна ставка) директора загальноосвітнього навчального закладу (15-й тарифний розряд за ЄТС) станом на 27.06.2016 р. становить 3057* грн.

* Згідно з умовами прикладу директор не має права на підвищення окладу.

Визначимо середньоденну зарплату: 3057 грн. х 12 міс. : (366 к. дн. - 9 к. дн.) = 102,76 грн.,

де 12 — кількість місяців за умовний 12-місячний розрахунковий період;

366 — кількість календарних днів за 12 місяців;

9 — кількість святкових і неробочих днів в умовному 12-місячному розрахунковому періоді.

Пояснимо: у 2016 році на одну календарну дату 1 травня припадає 2 святково-неробочі дні: День міжнародної солідарності трудящих та Великдень. Крім цього, Трійця у 2015 році припала на 31 травня і не потрапила до розрахункового періоду: червень-2015 — травень-2016. Таким чином, до розрахункового періоду потрапили такі святково-неробочі дні: 28 червня, 24 серпня, 14 жовтня, 1 та 7 січня, 8 березня, 1, 2 і 9 травня (разом 9 к. дн.).

Сума відпускних становитиме:

102,76 грн. х 56 к. дн. = 5754,56 грн.

директор школи, щорічна відпустка, відпускні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті