(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 17-18
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/15
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2016/№ 21

Надбавка за тривалість безперервної роботи сестрі медичній

Чи має право на надбавку за тривалість безперервної роботи медична сестра загальної практики — сімейної медицини, яка працює в фельдшерсько-акушерському пункті, що увійшов до складу амбулаторії районного центру первинної медико-санітарної допомоги?

Так, має, але за певних умов. Пояснимо.

Надбавка за тривалість безперервної роботи встановлюється у порядку та розмірах, затверджених п. 4.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Зокрема, медичним сестрам загальної практики — сімейної медицини (далі — ЗПСМ) дільничних лікарень, амбулаторій, таких, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі — ЦПМСД) або до центральних районних, районних та міських лікарень, що розташовані в сільській місцевості, амбулаторій сімейної медицини, надбавка за тривалість безперервної роботи встановлюється згідно з п. 1 п.п. 4.1.1 Умов № 308/519 у розмірі до 40 % залежно від стажу безперервної роботи. Про те, що зазначена норма стосується як закладів охорони здоров’я, так і їх структурних підрозділів, фахівці МОЗ зазначили у листі від 02.12.2013 р. № 10.03.67/3773/37584.

А яка ж робота включається до стажу, що дає змогу отримувати надбавку за тривалість безперервної роботи? Згідно з п.п. 4.1.3 Умов № 308/519 до «надбавочного» стажу зараховується час роботи в закладах та на посадах, які перелічені в п.п. 4.1.1 цих Умов, крім роботи в протилепрозних, протичумних закладах та підрозділах з боротьби з особливо небезпечними інфекціями, а також:

— час військової служби, служби в органах і підрозділах цивільного захисту, військових формуваннях та правоохоронних органах України і колишнього СРСР, у тому числі період виконання інтернаціонального обов’язку, в органах внутрішніх справ і державної безпеки;

— час навчання на курсах удосконалення або підвищення кваліфікації за спеціальністю, за винятком часу проходження стажування з перебуванням на посаді лікаря-стажиста;

— час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалися місце роботи (посада) і заробітна плата, у тому числі час вимушеного прогулу в разі неправильного звільнення, переведення на іншу роботу з подальшим відновленням;

— час, коли працівник не працював, але за яким зберігалося місце роботи (посада) та допомога за державним соціальним страхуванням;

— період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше як до досягнення нею шестирічного віку;

— час роботи на виборних посадах у радянських, профспілкових та інших громадських організаціях, у партійних та комсомольських органах, органах партійно-державного та народного контролю (за винятком роботи на посадах з господарського та технічного обслуговування цих органів) до 1 липня 1991 року;

— час, коли працівник отримував допомогу по безробіттю у разі втрати роботи у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту.

Розміри надбавки за тривалість безперервної роботи залежно від стажу такої роботи наведено у гр. 4 п. 1 п.п. 4.1.1 Умов № 308/519 і на сьогодні складають:

— від 3 до 5 років безперервної роботи — 10 %;

— від 5 до 7 років — 20 %;

— від 7 до 9 років — 30 %;

— понад 9 років — 40 % посадового окладу.

Отже, медична сестра ЗПСМ, яка працює у фельдшерсько-акушерському пункті, що є структурним підрозділом амбулаторії ЦПМСД, за умови наявності необхідного стажу, має право на встановлення надбавки за тривалість безперервної роботи відповідно до п. 1 п.п. 4.1.1 Умов № 308/519.

тривалість безперервної роботи, надбавка, медсестра додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті