(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Березень , 2016/№ 12

Надання щорічної відпустки вчителеві перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами

Працюю вчителем у загальноосвітній школі. У червні — липні 2015 року я перебувала у щорічній відпустці (56 к. дн.) за період роботи з 01.09.2014 р. по 31.08.2015 р. та отримала матеріальну допомогу на оздоровлення. Чи маю я право з 28.12.2015 р. (перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами) піти у що- річну відпустку на 56 календарних днів за період роботи з 01.09.2015 р. по 31.08.2016 р. та отримати матеріальну допомогу на оздоровлення?

Надання щорічних відпусток вагітним жінкам

Умови надання, державні гарантії та права на відпустку регулюються Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Так, відповідно до п. 3 ч. 13 ст. 10 цього Закону жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї надаються щорічні відпустки за бажанням працівниці у зручний для неї час.

Аналогічну норму містить і абз. 2 ст. 20 Закону про відпустки, згідно з яким до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Таким чином, у працівниці є право перед настанням відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами піти у щорічну відпустку повної тривалості з 28 грудня 2015 року.

Матеріальна допомога на оздоровлення

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-ХІІ держава забезпечує педагогічним та науково-педагогічним працівникам виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Отже, допомога на оздоровлення педпрацівникам є гарантованою виплатою та надається в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі доходів та видатків установи, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік (п.п. 5 п. 4 наказу Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557)).

Враховуючи той факт, що згідно з вимогами ст. 21 Закону про відпустки заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (у нашому випадку — у грудні 2015 року), матеріальна допомога на оздоровлення вдруге у 2015 році виплачена бути не може.

Але з цієї ситуації є два виходи:

1. Працівниця забажає піти у щорічну відпустку перед настанням відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами в січні 2016 року. І відпускні, і матеріальна допомога на оздоровлення в такому випадку будуть нараховані та виплачені в січні 2016 року, тобто в новому календарному (бюджетному) році. При цьому не буде порушена вимога п.п. 5 п. 4 наказу № 557 щодо виплати матеріальної допомоги один раз на рік.

2. Працівниця з 28.12.2015 р. пише заяву про надання їй частини щорічної відпустки на 20 календарних днів. А у січні 2016 року — заяву про надання їй частини невикористаної щорічної відпустки тривалістю 36 календарних днів з 19.01.2016 р. з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

щорічна відпустка, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, вчитель додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті