(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/16
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Травень , 2016/№ 17-18

Передача коштів ОМС до «головної садиби»

Бюджети органів місцевого самоврядування (ОМС), які об’єдналися нещодавно (у березні 2016 року), згідно з нормами чинного законодавства виконуються окремо до 31 грудня 2016 року. У той же час вже у 2016 році деякі працівники ОМС, що об’єдналися, переходять працювати до «головної садиби». У зв’язку з цим коштів на заробітну плату таких працівників у бюджеті «головної садиби» на 2016 рік недостатньо, а в ОМС, що об’єдналися, навпаки, тепер економія коштів на заробітну плату через працівників, які вивільняються. Як бути в цій ситуації? Як правильно передати кошти з бюджетів ОМС, що об’єдналися, до бюджету «головної садиби»?

Бюджети територіальних громад, що об’єдналися і будуть об’єднуватися впродовж 2016 року, відповідно до ч. 9 ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. № 157-VIII (далі — Закон № 157) до закінчення бюджетного періоду виконуються окремо з урахуванням особливостей, установлених цією нормою Закону.

Однією із особливостей є те, що сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою (далі — ОТГ), може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті сільськими, селищними, міськими радами, обраними територіальними громадами, що об’єдналися ( абз. 2 ч. 9 ст. 8 Закону № 157).

Також ч. 3 ст. 8 цього Закону передбачено, що ОТГ є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою ОТГ.

Юридична особа — сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі ОТГ, є правонаступником прав та обов’язків всіх юридичних осіб — сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися ( абз. 2 ч. 4 ст. 8 Закону № 157).

Отже, рада ОТГ у разі потреби може внести зміни до рішення про бюджет будь-якої ради, що увійшла до складу ОТГ, та передбачити міжбюджетний трансферт бюджету відповідної ради, розміщеної в адміністративному центрі ОТГ, для здійснення певних видатків.

Перелік міжбюджетних трансфертів, які можуть передбачатися у відповідних місцевих бюджетах, визначено ст. 101 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

ОМС, об’єднання громад додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті