Інформаційна сторінка

В обраному У обране
Друк
Бюджетна бухгалтерія Жовтень, 2016/№ 40

Затверджено нові типові форми з обліку та списання основних засобів

Мінфін наказом від 13.09.2016 р. № 818 затвердив типові форми з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору, зокрема:

— Акт введення в експлуатацію основних засобів;

— Акт приймання-передачі основних засобів;

— Акт внутрішнього переміщення основних засобів;

— Акт передачі на ремонт, реконструкцію та модернізацію основних засобів;

— Акт приймання відремонтованих, реконструйованих та модернізованих основних засобів;

— Акт списання основних засобів (часткової ліквідації);

— Акт списання групи основних засобів;

— Акт списання транспортних засобів;

— Акт списання вилучених документів з бібліотечного фонду;

— Інвентарну картку обліку об’єкта основних засобів;

— Інвентарну картку групового обліку основних засобів;

— Інвентарну картку обліку тварин і багаторічних насаджень;

— Розрахунок амортизації основних засобів (крім інших необоротних матеріальних активів);

— Розрахунок амортизації інших необоротних матеріальних активів;

— Акт переоцінки основних засобів.

Також затверджено Порядок складання типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Водночас Мінфін наказом від 13.09.2016 р. № 819/180 визнав таким, що втратив чинність, наказ Головного управління Держказначейства та Держкомстату «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів та Інструкції з їх складання» від 02.12.97 р. № 125/70.

Наказ № 818 буде опубліковано в одному з наступних номерів нашої газети.

Військовослужбовців можна позбавляти премій лише частково і тільки за наявності догани

Міноборони наказом «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» від 11.08.2016 р. № 420 внесло деякі корективи до порядку виплати грошового забезпечення. Якщо досі допускали або повне, або часткове позбавлення премії (за рішенням командира військової частини), то тепер допустиме тільки часткове. До того ж зафіксовано конкретні відсотки позбавлення премій залежно від обставин:

— 10 % — у разі накладення дисциплінарного стягнення «догана»;

— 20 % — у разі «суворої догани»;

— 40 % — якщо є дві догани;

— 50 % — якщо є три догани.

Окрім того, чітко зафіксували, що грошове забезпечення військовослужбовцям виплачують за місцем штатної служби в поточному місяці за минулий.

Також прописали, що розміри окладів у межах «вилки» (тобто коли їх закріплено від мінімуму до максимуму) можна змінювати з 1-го числа півріччя, тобто з 1 січня або з 1 липня.

Наказ № 420 набрав чинності 04.10.2016 р.

Мінфін розробив зручний формат електронного реєстру соцвиплат

Більша частина електронних реєстрів соціальних виплат, наданих розпорядниками бюджетних коштів до Казначейства на виконання постанови КМУ «Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства фінансів, органів Державної казначейської служби та установ, які здійснюють виплати пільг, субсидій, інших соціальних виплат, під час перерахування таких виплат» від 18.02.2016 р. № 151, містить помилки, які заважають їх верифікації. Про це повідомив Мінфін у листі від 07.10.2016 р. № 31-29010-13-10/28318.

Щоб впорядкувати обмін інформацією між Мінфіном, Казначейством та розпорядниками бюджетних коштів, Мінфін розробив Реєстр виплат (додаток 1 до Порядку № 151) у форматі Excel. Структура цього файлу приведена у відповідність до вимог постанови № 151 та захищена від редагування.

Всі установи, які здійснюють соціальні виплати, можуть завантажити файл електронного реєстру соцвиплат на веб-сайті Казначейства за посиланням: http://www.treasury.gov.ua/main/uk/publish/category/248077.

Затверджено інструкцію про порядок обліку носіїв інформації, що містять службову інформацію

Кабмін постановою від 19.10.2016 р. № 736 затвердив Типову інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію.

Ця Інструкція визначає єдині вимоги до ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану під час провадження оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, діяльності у сфері оборони держави, та іншу службову інформацію, в органах державної влади, інших державних органах, органах влади АР Крим.

Закупівля і доставка підручників

Для повного забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів Уряд постановою від 19.10.2016 р. № 726 вніс зміни до п. 2 постанови КМУ від 25.04.2016 р. № 321, змінивши дату, до якої місцеві держадміністрації повинні забезпечити закупівлю і доставку підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів та доставку з обласних баз підручників для учнів 8 класів загальноосвітніх навчальних закладів (було — до 25 серпня, стало — до 30 листопада 2016 року).

Теги новини
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити