(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 36/1
 • № 36
 • № 35
 • № 34
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
5/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2016/№ 33

Розробка проекту відводу земельної ділянки: які КТКВК та КЕКВ застосувати

http://tinyurl.com/yxfaksrd
Ми — селищна рада. На нашій території планується будівництво дитячого садка. Під будівництво треба виділяти землю. За якими КТКВК та КЕКВ слід відобразити розробку проекту відводу земельної ділянки під будівництво дитячого садка та розроблення детального плану території для розміщення дитячого дошкільного закладу?

Для правильного відображення видатків бюджету за кодами бюджетної класифікації в першу чергу слід враховувати галузеву ознаку видатків та їх економічну сутність.

Зокрема, правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою визначаються Законом України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. № 858-IV (далі — Закон № 858).

Так, ст. 25 цього Закону передбачено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок є одним із видів документації землеустрою.

Роботи із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж адміністративно-територіальних одиниць, складання схем землеустрою фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Це визначено у ст. 67 Закону № 858.

Отже, видатки на розробку проекту відводу земельної ділянки під будівництво дитячого садка мають відображатися за КТКВК 160101 «Землеустрій» і КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм».

Щодо детального плану територій, то такий план відноситься до містобудівної документації і є складовою заходів із планування територій, що визначено у п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI.

Згідно з ч. 2 ст. 10 цього Закону фінансування робіт з планування територій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.

Видатки на розроблення містобудівної документації на місцевому та регіональному рівнях відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 71 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI належать до витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Тобто, видатки на оплату розробки детального плану території слід планувати за рахунок коштів бюджету розвитку та відображати за КТКВК 150202 «Розробка схем та проектних рішень масового застосування» і КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм», оскільки відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333, за цим кодом здійснюються видатки, які забезпечують розвиток у певній галузі.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відвід земельної ділянки, КТКВК, КЕКВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті