(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 36/1
  • № 36
  • № 35
  • № 34
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Вересень , 2016/№ 33

Встановлюємо тарифний розряд перукарю терцентру

На період відпустки для догляду за дитиною до 3 років перукаря територіальний центр надання соціальних послуг приймає іншого працівника на умовах строкового трудового договору. До відділу кадрів установи звернувся працівник, який нещодавно закінчив професійно-технічний навчальний заклад і здобув кваліфікацію перукаря. Особливістю цього питання є те, що працівник, який знаходиться у декретній відпустці, мав 3-й тарифний розряд, адже окрім необхідної освіти, у нього був достатній практичний досвід (більше 5 років).
У зв’язку з цим виникають запитання:
— який тарифний розряд потрібно встановити працівнику, що приймається;
— чи можна зазначеному претенденту відразу встановити 3-й тарифний розряд?

Умови та розміри оплати праці працівників установ соціального захисту, у тому числі і працівників територіального центру соціального обслуговування (далі — терцентр) визначаються відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

На підставі п.п. 2.2.22 цих Умов працівникам, що займають посаду перукаря, встановлюється 2 — 3-й тарифний розряд за ЄТС залежно від кваліфікації (1-й чи 2-й клас). З 01.05.2016 р. посадовий оклад таких працівників дорівнює 1521 грн. (2-й тарифний розряд) та 1532 грн. (3-й тарифний розряд).

Але, як бачимо, в Умовах № 308/519 зазначено лише можливість установлення того чи іншого тарифного розряду, а порядок його присвоєння (у межі 2 — 3), на жаль, не зазначено. Тому цілком логічно, що конкретний розмір тарифного розряду має визначати керівник установи на свій розсуд, але з урахуванням рівня освіти, кваліфікації та досвіду претендента на посаду.

Стосовно можливості встановлення претенденту на посаду перукаря відразу 3-го тарифного розряду та, відповідно, й присвоєння кваліфікації «перукар 2-го класу» зазначимо наступне.

Як уже було зазначено вище, на жаль, порядку присвоєння тарифного розряду і кваліфікаційних категорій для посади «перукар» не існує. Хоча у виносці до таблиці, яку містить вищезгаданий п.п. 2.2.22 Умов № 308/519, й сказано, що кваліфікаційні категорії працівникам установлюються відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я», затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117. Але змістом цього Довідника не передбачено такої посади, як «перукар». Крім того, у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженому наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.2004 р. № 336, посада «перукар» теж відсутня.

Тому, на нашу думку, якщо працівника приймають на період відпустки для догляду за дитиною до 3 років перукаря 3-го тарифного розряду, то йому за рішенням керівника установи цілком можливо встановити теж 3-й тарифний розряд. Аргументи при цьому наступні.

По-перше, у штатному розписі терцентру існує саме посада «перукар 2-го класу», а це означає, що обсяг коштів на оплату праці залишається незмінним.

По-друге, працівник, який вийде з відпустки для догляду за дитиною, має саме 3-й тарифний розряд, тому повинен приступити до роботи за своєю посадою та з присвоєним йому 3-м тарифним розрядом.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
тарифний розряд, надання соціальних послуг, перукар територіального центру, строковий трудовий договір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті