(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 16/1
 • № 16
 • № 15
 • № 13
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
4/9
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Квітень , 2017/№ 14

Про застосування норм постанови КМУ від 30.11.2016 р. № 875

http://tinyurl.com/y2bcytj7
Лист від 06.03.2017 р. № 09020-12-10/5830

Міністерство фінансів розглянуло лист <…> щодо надання роз’яснення стосовно застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. № 875, а також необхідності надання з 01.01.2017 р. до органів Казначейства закладами охорони здоров’я планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів у разі, якщо розпис місцевих бюджетів затверджено за повною економічною класифікацією видатків бюджету, і повідомляє.

Відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228, план використання бюджетних коштів — це розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, у розрізі видатків бюджету, структура яких відповідає повній економічній класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. № 875 «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» передбачено затвердження комунальними закладами охорони здоров’я планів використання бюджетних коштів, що, у свою чергу, передбачає планування видатків закладів охорони здоров’я у кошторисах за двома кодами економічної класифікації видатків бюджету.

У зв’язку з цим Мінфіном видано наказ від 14.02.2017 р. № 135 «Про затвердження Змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету» (який подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції), у якому відображені відповідні зміни щодо планування видатків закладів охорони здоров’я, а саме: за кодами економічної класифікації видатків 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» та 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Таким чином, планування видатків комунальних закладів охорони здоров’я має здійснюватися відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. № 875.

Тому у разі, якщо розпис місцевих бюджетів затверджено за повною економічною класифікацією видатків бюджету, такі бюджети потребують внесення змін та приведення у відповідність до норм постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. № 875. Після внесення відповідних змін до бюджетів щодо планування видатків закладів охорони здоров’я за двома кодами економічної класифікації видатків мають бути затверджені плани використання бюджетних коштів та помісячні плани використання бюджетних коштів, які є невід’ємними частинами кошторису і затверджуються разом із цим кошторисом.

Державний секретар Є. Капінус

Коментар редакції

Видатки закладів охорони здоров’я за скороченою економічною класифікацією видатків

Давайте спочатку пригадаємо історію цього питання.

Постановою КМУ «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 30.11.2016 р. № 875 (далі — постанова № 875) наприкінці минулого року були внесені зміни до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 (далі — Порядок № 228).

Відповідно до цих змін у п. 2 зазначеного Порядку визначено, що основними документами за скороченою економічною класифікацією видатків бюджету для закладів охорони здоров’я протягом бюджетного періоду є помісячний план використання бюджетних коштів та план асигнувань.

До того ж у п. 3 Порядку № 228 зазначено, що заклади охорони здоров’я, окрім індивідуальних кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду за кожною виконуваною бюджетною програмою (функцією), мають складати ще й індивідуальні плани використання бюджетних коштів та індивідуальні помісячні плани використання бюджетних коштів.

Важливим моментом є те, що видатки закладами охорони здоров’я мають проводитися лише за двома КЕКВ: поточні — за КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку», а капітальні — за КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Як зазначив Мінфін у листі, що коментується, він підготував зміни до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету (наказ від 14.02.2017 р. № 135, див. на с. 5), якими передбачено здійснення поточних видатків закладами охорони здоров’я, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (крім закладів охорони здоров’я, видатки на які передбачені у ст. 87 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI) за КЕКВ 2282, а капітальних — за КЕКВ 3210.

Тож заклади охорони здоров’я мають планувати та проводити видатки за скороченою бюджетною класифікацією. Саме таким чином буде забезпечено виконання норм постанови № 875, яка, до речі, набула чинності 06.12.2016 р.

Крім того, зверніть увагу, що Мінфін у листі наголосив: якщо розпис місцевих бюджетів затверджено за повною економічною класифікацією видатків бюджету, такі бюджети потребують внесення змін та приведення у відповідність до норм постанови № 875.

Після унесення вказаних змін необхідно затвердити плани використання бюджетних коштів та помісячні плани використання бюджетних коштів.

Тетяна СТАНКУС, заступник головного редактора

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
заклади охорони здоров’я, видатки, скорочена економічна класифікація видатків додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті