(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Серпень , 2017/№ 31

Чи може держадміністрація взяти на баланс ТМЦ, придбані за кошти місцевого бюджету

За програмою соціально-економічного розвитку регіону за КПКВК 0317420 з місцевого бюджету було виділено кошти на придбання комп’ютерної техніки та меблів на покращення добробуту населення регіону за КЕКВ 3110, 2210. Чи має право державна адміністрація оприбуткувати їх собі на баланс? Паспорт бюджетної програми затверджено фінансовим відділом та держадміністрацією. Держадміністрація є відповідальним виконавцем програми.

Дійсно, місцева держадміністарція може бути відповідальним виконавцем бюджетної програми. Це ми з’ясували у матеріалі «Держадміністрація — відповідальний виконавець бюджетної програми» (див. статтю «Держадміністрація — відповідальний виконавець бюджетної програми»).

Тож якщо у вашому випадку саме така ситуація, і дійсно відповідального виконавця бюджетної програми було визначено законно та ним є місцева держадміністрація, то вона має повне право здійснити видатки на заходи, передбачені бюджетною програмою.

А от що стосується зарахування товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) на баланс держадміністрації, зазначимо наступне.

Згідно з п. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) Рада міністрів АР Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад, сільські, селищні, міські (міст районного значення) голови (якщо відповідні виконавчі органи не створені згідно із законом) зобов’язані забезпечити здійснення видатків, визначених пп. 2 і 3 ч. 1 ст. 82 БКУ, з відповідних місцевих бюджетів з додержанням розподілу цих видатків між бюджетами, визначеного ст. 89 — 91 БКУ та Законом про держбюджет.

Забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів БКУ, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів, крім випадків, коли такі видатки здійснюються за рішенням відповідної місцевої ради за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету за умови відсутності заборгованості такого бюджету за захищеними статтями видатків протягом року на будь-яку дату або за рішенням Кабміну.

Тож взяти на свій баланс зазначені ТМЦ держадміністрація не має права, адже це буде порушенням п. 2 ст. 85 БКУ.

Такі ТМЦ мають бути зараховані на баланс комунальної установи, яка фінансується за кошти місцевого бюджету.

державна адміністрація, товарно-матеріальні цінності, зарахування на баланс, місцевий бюджет додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті