(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 17-18
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/12
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2017/№ 21

Підпорядкованість та фінансування терцентру

Комунальна установа — районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) утворена згідно з розпорядженням районної державної адміністрації (РДА) від 12.11.96 р. Згідно з довідкою про включення до Єдиного державного реєстру форма власності установи — комунальна, а орган управління — РДА. Підпорядкований терцентр РДА, а фінансування отримує з районного бюджету.
Згідно з постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1417 терцентр є бюджетною установою, Положення про територіальний центр та його структура затверджуються місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, який його утворив, а кошторис, штатний розпис терцентру затверджує керівник органу, що його утворив.
Тобто орган управління терцентром — РДА, якій ми подаємо кошториси, штатні розписи тощо, а по суті фінансує терцентр районна рада. Чи правильно це та як узагалі має бути?

Типовим положенням про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженим постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1417, передбачено, що центр утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

Розмежування видатків між рівнями місцевих бюджетів визначено Бюджетним кодексом України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ).

Так, відповідно до п.п. «а» п. 4 ч. 1 ст. 89 цього Кодексу видатки на фінансування таких установ відносяться до видатків, що здійснюються з бюджетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад та районних бюджетів.

Оскільки рішення про утворення терцентру прийняла РДА як місцевий орган виконавчої влади (що, до речі, відповідає вищезгаданому Типовому положенню про терцентр), то він повинен фінансуватися з районного бюджету.

Слід зазначити, що питання складання та виконання місцевого бюджету належить до компетенції виконавчої гілки влади (на рівні району — це РДА), а затвердження місцевого бюджету — до компетенції органу місцевого самоврядування (у вашому випадку — районної ради).

Така норма передбачена ст. 78, 79 БКУ, ст. 2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.99 р. № 586-XIV та ст. 26, 43, 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР.

територіальний центр соціального обслуговування, територіальний центр надання соціальних послуг, підпорядкованість, фінансування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті