Поповнення статутного капіталу підприємства при наявності залишку коштів

В обраному У обране
Друк
Маркович Галина, експерт з фінансових питань, Проектний офіс секторальної децентралізації, заслужений економіст України, кандидат економічних наук
Бюджетна бухгалтерія Червень, 2017/№ 23
Комунальному підприємству поповнили статутний фонд бюджетними коштами. Використання таких коштів здійснюється на основі фінансового плану. Фінансовий план попереднього року підприємство не виконало, на його рахунку є бюджетні кошти. Чи можна в такому разі ще раз поповнити статутний капітал комунального підприємства бюджетними коштами?

Відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі — БКУ) головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами в межах установлених йому бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове їх використання, організацію і координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

Отже, головний розпорядник бюджетних коштів повинен проаналізувати причини такого стану використання бюджетних коштів та підготувати пропозиції щодо доцільності чи недоцільності виділення додаткових коштів з бюджету.

За відсутності об’єктивних причин невикористання бюджетних коштів додаткове виділення коштів на цю ж мету призведе до неефективного їх використання.

Крім цього, такі дії не відповідатимуть принципам бюджетної системи, які визначені ст. 7 БКУ, а саме — принципу ефективності та результативності і принципу цільового використання бюджетних коштів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити