(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 24/1
 • № 24
 • № 22
 • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
9/14
Бюджетна бухгалтерія
Бюджетна бухгалтерія
Червень , 2017/№ 23

Відділ сільської ради – юридична особа?

http://tinyurl.com/y5ve4rfh
Розпорядником коштів місцевого бюджету є голова ОТГ. Чи має право бути юридичною особою відділ сільської ради, мати печатку, фірмовий бланк?

Для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети, головними розпорядниками коштів можуть бути місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.

Якщо згідно із законом місцевою радою не створено виконавчий орган, функції головного розпорядника коштів відповідного місцевого бюджету виконує голова такої місцевої ради.

Отже, розпорядником коштів за видатками місцевого бюджету можуть бути:

— сільська/селищна/міська рада, якщо місцевою радою не створено виконавчий орган;

— виконавчий орган місцевої ради (утворений як юридична особа), у разі якщо його структурні підрозділи не є юридичними особами;

— відповідний структурний підрозділ (утворений як юридична особа) виконавчого органу ради.

Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР:

— виконавчі органи рад — це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування в межах, визначених цим та іншими законами (ст. 1);

— виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (ст. 11);

— органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону (ст. 16);

— виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; унесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск (ст. 26).

Отже, з урахуванням норм законодавства місцева рада самостійно визначає — створювати чи не створювати виконавчий орган і який статус матимуть його структурні підрозділи (юридичні або неюридичні особи).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відділ сільської ради, юридична особа, розпорядник коштів місцевого бюджету додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті